Almanya'da korkulan oldu. Yasakların uzatılmasına karar verildi. Yeni kurallar açıklandı

Almanya'da korkulan oldu. Yasakların uzatılmasına karar verildi. Yeni kurallar açıklandı

Salgının giderek arttığı Almanya'da yeni bir karar alındı. Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkede yeni tip Corona virüs (Covid-19) kısıtlamalarının uzatılmasına karar verdi. Yasakların daha ne kadar devam edeceği açıklandı..

Salgının giderek arttığı ülkede hükümet alarm seviyesinde. Tedbirler hızla artarken Almanya Başbakanı Merkel, eyalet başbakanlarıyla video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği toplantı sonrası önemli açıklamalarda bulundu, Merkel yapmış olduğu açıklamada "Eyalet yönetimleriyle Covid-19 kısıtlamalarını 10 Ocak'a kadar uzatma kararı aldıklarını ifade etti..

Öte yandan Başbakan Merkel şunları kaydetti : Prensip olarak şu ana kadar kısıtlamalarda ne geçerliyse bunlar devam edecek." 

Almanya Başbakanı Merkel Covid-19 ile mücadelede hedefledikleri vaka rakamlarından uzakta olduklarını açıklayarak koronavirüs ve bu virüse bağlı yüksek ölüm sayılarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.. 


ALINAN SON KARARA GÖRE ALMANYA'DA 10 OCAK'A KADAR GEÇERLİ OLACAK KISITLAMALAR

Almanya hükümeti tarafından alınan karar doğrultusunda Sinema, opera ve konser salonları kapalı olacak, spor salonları, yüzme havuzları, eğlence alanları, masaj ve kozmetik salonları bu süre içerisinde hizmet vermeyecek.

Vatandaşların mağdur olmaması için Restoran, bar ve birahaneler kapalı kalacak ancak restoranlar paket servisi ile hizmetlerine devam edecek.


Eğitimin aksamaması için  Üniversiteler uzaktan eğitim verecek, okullar ve kreşler açık kalacak ancak yüksek sayıda Covid-19 vakası kaydedilen yerlerde yeni tedbirler devreye konulabilecek... 

Öte yandan Alınan tedbirler kapsamında En fazla iki hanenin bir araya gelmesine izin verilecek ancak toplanan kişilerin sayısı bu evlerde 5’i geçmeyecek. Yapılan açıklamaya göre 14 yaş altı olan çocuklar, bu sınırlandırma kapsamında tutulmayacak.... 

Alınan kısıtlamalar 10 Ocak 2021'de sona erecek. Ancak vaka sayılarının tırmanmaya devam etmesi durumunda tedbirlerin daha uzun süre devrede kalması bekleniyor..