Almanya’da Koronavirüs Kısıtlamaları Uzatıldı

Almanya’da Koronavirüs Kısıtlamaları Uzatıldı

Almanya Başbakanı Merkel, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında 16 Aralık 2020'de uygulamaya koyduğu kısıtlamaların uzatıldığını açıkladı.

Almaya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında uygulanan kısıtlamalar 7 Mart'a kadar uzatıldı.

Avrupa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı ölüm sayılarının en yüksek olduğu ülke olan Almanya'da, koronavirüs ile mücadele kapsamında 16 Aralık 2020'de uygulamaya koyulan kısıtlamalar uzatıldı. Almanya Başbakanı Angela Merkel, eyalat başbakanlarıyla yaptığı toplantı sonra kısıtlamaların 7 Mart'a kadar uzatılması konusunda anlaşma sağladığını açıkladı.

Koronavirüs zirvesi sonrası açıklamasında Başbakan Merkel, 100 bin nüfusluk bir yerleşim yerinde haftalık tespit edilen vaka sayısının 70'in altına inmesi ve yoğun bakım servisinde yatan hasta sayısının düşmesinin sevindirici ama yeterli olmadığını söyledi.

Evden Çalışma Süresi 14 Mart'a Kadar Uzatıldı

Koronavirüs salgınında üçüncü dalga ile mücadelede başarı elde etmek için kısıtlamaları 1 aydan fazla uzatan Başbakan Merkel, evden çalışma süresinin de 14 Mart'a kadar uzatıldığını duyurdu. 

Almanya Başbakanı Merkel,100 bin nüfuslu yerleşim yerlerinde haftalık yeni vaka sayısının 50 ve altına indirme hedefi olduğunu söyledi. Öte yandan bu rakama ise ay sonuna kadar ulaşmayı hedefliyorlar.

 

Kaynak:Haber Kaynağı