Almanya'da Paranızı Güvende Tutmak İçin Alman Bankalarında Nasıl Hesap Açılır?

Almanya'da Paranızı Güvende Tutmak İçin Alman Bankalarında Nasıl Hesap Açılır?

Bir çok Türkiye vatandaşının yaşamak ve çalışmak için hayali olan Almanya'da paramızı nasıl güvende tutarız? İşte bu sorunu cevabı Almanya'da bir bankada hesap açmaktan geçiyor. Peki Almanya'da bir bankada nasıl hesap açarız..

Eğitim, iş veya seyahat için Almanya’ya gittiğinizde paranızı bankalarda muhafaza etmek isteyebilirsiniz. Güvenliğiniz içinde en iyisi bankadır. Almanya bankalarından hesap açma işlemleri ülkemizdeki gibidir. 

Almanya’da seçtiğiniz bankaya giderek bir form doldurmanız gerekmektedir. Doldurduğunuz bu formla birlikte pasaportunuzu bankaya beyan etmeniz yeterlidir, hesabınız kısa bir süre içerisinde açılacaktır ve banka kartınız 7 - 10 gün içerisinde belirttiğiniz adrese teslim edilecektir.

Banka seçeneği çok fazla

Almanya bankalarından hesap açma için birçok bankayı tercih edebilirsiniz. Almanya’nın birçok yerinde Türk bankalarını ve iştiraklerini de bulabilirsiniz.

Almanya’da bankalar arasında bir çok farklılık vardır. Verilen hizmetten, kesilen ücretlere kadar birçok farklılık göstermektedir. Ancak Almanya’da seçeceğiniz bankanın kesinlikle yatırım fonu sigortasının olmasına özen göstermelisiniz.

Ayrıca bazı bankalar sadece internet üzerinden hizmet vermektedir. Bu bankalar herhangi bir işlem ücreti talebinde bulunmamaktadır. Bazı bankalar ise ATM’lerden yapılan her işlemde ücret talep etmektedir. Bazıları ise banka hesabında belirli bir oranda parası olan müşterilerinden işlem ücreti talep etmemektedir.

Çeşitli nedenlerden dolayı Almanya bankalarından hesap açmak için önce ihtiyacınızı doğru belirlemelisiniz. Bunun yanında bankaların özelliklerini karşılaştırmalısınız. Sizin ihtiyaçlarınıza cevap veren ve kaliteli hizmet veren bankaları tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır.