Almanya'da salgın patlayınca alarm durumuna geçildi Son gelişmeler an itibariyle geldi..

Almanya'da salgın patlayınca alarm durumuna geçildi Son gelişmeler an itibariyle geldi..

Almanya'da koronavirüs salgını patlama noktasına ulaştı. Büyük tedirginlik hakim

Bütün dünyada salgın hızla artarken Almanya'da da durum içler acısı bir hal aldı. Bir günde 20 bin üzeri yeni vaka gelmesi hükümeti alarma geçirdi.

Yeni kararların uygulanmaya konulması bekleniyor..

Almanya'da yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında son 24 saatte 23 bin 542 yeni vak'a tespit edilmesi ile günlük vak'a sayısında rekor kırıldı.

Avrupa'da yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını ile başa çıkma çalışıyor. Almanya'da Robert Koch Enstitüsü (RKI) tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 23 bin 542 yeni korona virüs vak'ası tespit edildiği, toplam vak'a sayısının 751 bin 95'e yükseldiği bildirildi. Korona virüs nedeniyle son 24 saatte 218 kişinin hayatını kaybettiği aktarılırken, toplam ölü sayısının 12 bin 200'e ulaştığı belirtildi. Salgının başlangıcından bu yana virüsü yenerek sağlığına kavuşanların sayısı 481 bin 700 olarak açıklandı. Ülkede aktif vak'a sayısının ise 257 bin 195 olduğu ifade edildi.

Hakimler mahkemede maske kararı verecek

Mahkemelerde duruşma sırasında hakimlerin Covid-19'a karşı korunabilmeleri için salondaki herkesin maske takmasını isteyebileceği açıklandı. Frankfurt Bölge Mahkemesinde görülen bir dava sırasında avukatın maske takılmasına yönelik yaptığı itirazı değerlendiren mahkeme, hakimlerin maske takılması konusunda karar verebileceğine hükmetti ve avukatın temyiz başvurusunu reddetti. Mahkeme salonlarında hakimler duruşma boyunca cerrahi maske veya daha yüksek koruma önlemleri alınmasına yönelik karar verebilecek. Mahkeme salonunun yetersizliği, katılımcıların kalabalık olması halinde de mahkeme heyeti, duruşmaya video konferans yöntemiyle katılma imkanı sağlıyor.

Kaynak:Haber Kaynağı