Almanya'da Sınırılar Kapatılıyor! Riski Bölgeler Açıklandı

Almanya'da Sınırılar Kapatılıyor! Riski Bölgeler Açıklandı

Almanya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında sınırlarını kapatma kararı aldı. İşte sınırların kapatılacağı o bölgeler.

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen ülkelerden birisi ise Almanya oldu. Daha önce de çeşitli kısıtlamalar ve kapatma uygulayan Almanya şimdi de Kovid-19 ile mücadele kapsamında Çekya ve Avusturya'nın Tirol bölgesine olan sınırlarını kapatıyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı ciddi bir savaş veren Almanya'da kısıtlamaların 7 Mart tarihe kadar uzatılmasının ardından yeni önlemler alındı. Hükümet, mutasyonlu virüsün ülkeye girmesini engellemek için sınır kapatmaya hazırlanıyor. Hükümet, Avusturya'nın Tirol bölgesine ve Çekya'yı riski bölge ilan ederek sınırlarını kapatma kararı aldı.

Almaya İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığının ortak kararı olan söz konusu bölgeye yeniden sınır kontrollerini getirmekten yana oldu. Yeni alınan bu önlem 14 Şubat'tan itibaren uygulamaya konulacak.

Kapatılacak bölgelerden sadece Almanya vatandaşları ve ticari geçişlere izin verilecek. Öte yandan Tirol ve Çekya'dan gelmek isteyen isteyenler ise negatif sonuçlu Kovid-19 testi göstermek zorunda kalacak.

Kaynak:Haber Kaynağı