Almanya'nın Önde Gelen Bankasından Trump'ı Yıkan Açıklama

Almanya'nın Önde Gelen Bankasından Trump'ı Yıkan Açıklama

Almanya'nın önde gelen bankalarından birisi olan Deutsche Bank, 6 Ocak'ta ABD Kongre Binası'na düzenlenen baskın sonrası, ABD Başkanı Trump ve şirketleri ile çalışmayacaklarını duyurdu.

Almanya'nın önde gelen bankalarından Deutsche Bank, 6 Ocak'ta ABD'de Kongre Binası'na düzenlenen baskın sonrası, ABD Başkanı Donald Trump ve kendisine ait şirketlerle çalışmayacaklarını duyurdu.

Almanya'da Frankfurt Merkezli Deutsche Bank yetkilileri, 6 Ocak'ta Kongre Binası'na ABD Başkanı Trump'ın destekçileri tarafından düzenlenen baskının ardından, gelecek dönemde Başkan Trump ve ona ait şirketler ile çalışmayacaklarını duyurdu. Yapılan bu açıklamanın ardından Deutsche Bank Sözcüsü kendisine yöneltilen soruları yanıtsız bıraktı. Öte yandan bankanın bu kararına ilişkin Donald Trump ve şirketlerinden henüz bir açıklama gelmedi.

6 Ocak'ta Kongre Binası'na düzenlenen baskının ardından Deutsche Bank ABD Operasyon Başkanı Christiana Riley sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Riley açıklamasında, "Tüzüğümüzle gurur duyuyoruz ve halkın iradesinin muhafaza edilmesini sürdürmek ve barışçıl bir güç geçişinin gerçekleşmesini sağlamak isteyenlerin yanındayız" ifadelerine yer verdi.

Frankfurt merkezli Deutsche Bank, Donald Trump'ın 2 oğlu tarafından yönetilen Trump şirketler grubuna yaklaşık 340 milyon dolar kredi vermesiyle biliniyor. 

 

Kaynak:Haber Kaynağı