Almanya'yı karıştıran Türk kökenli kişi Türkiye'ye kaçmak  üzereyken yakalandı ve gözaltına alındı

Almanya'yı karıştıran Türk kökenli kişi Türkiye'ye kaçmak üzereyken yakalandı ve gözaltına alındı

Gelen son dakika haberine göre Almanya'da ismi açıklanmayan Türk kökenli bir kişi uçakla Türkiye'ye kaçarken ekipler tarafından yakalandı.

400 Bin euroluk yolsuzluk yapmakla suçlanan ve 25 ayrı suçtan aranmakta olan Türk vatandaşı savcılık tarafından gözaltına alındı. Almanya emniyetini alarma geçiren Türk uçakla Türkiye'ye kaçıyordu. Düzenlenen operasyonda yakalanan Türk vatandaşının yaklaşık 2 yıldır arandığı bilgisi geldi. Hakkında çok sayıda suçlama bulunan Türk vatandaşının isminin açıklanmadığı görüldü. Gelişmeler şu şekildeydi...

İHA tarafından servis edilen haberde Almanya'da ismi açıklanmayan Türk kökenli bir kişi uçakla Türkiye'ye kaçarken yakalandığı bildirildi.

Almanya'da 25 ayrı suçtan aranan ve ismi açıklanmayan Türk kökenli kişi, uçakla Türkiye'ye kaçarken yakalandığı belirtildi. Konuyla ilgili yapılan araştırma sonucunda şu bilgilere ulaşıldıç  Almanya'nın Geldern Bölge Mahkemesi, 48 yaşındaki Türk kaçak hakkında yasadışı yollardan mali avantaj elde ettiği ve şiddet uyguladığı gibi gerekçelerle hakkında gözaltı kararı vermişti. Birden çok  suçlar nedeniyle hakkında yakalama kararı bulunan Türk kökenli kişi, 400 bin Euro tutarında yolsuzluk yapmakla suçlanmakta.

Öte yandan Mönchengladbach Savcılığı, sanığı 2 yıldan fazla süredir aradığını duyurdu.

Kaynak:Haber Kaynağı