Alternatif Tıpta Denenmiş Şifalı Bitkiler Hangileridir?

İnsan sağlığı her konunun en başında yer alan bir anlayıştır günümüzde. Öylede olmalıdır. Fakat çevremizden ve izlediklerimizden faydalı bilgiler elde ederken bazı zamanda kafa karışıklığı ortaya çıkabilmektedir.

Alternatif Tıpta Denenmiş Şifalı Bitkiler Hangileridir?
Yayınlanma Tarihi : 29 Kasım 2020 23:16

Konusunda uzman tıp adamları öyle değişik bilgiler sunmaktadırlar ki sağlıklı yaşam konusunda hangisinin doğru hangisinin yanıltıcı olduğuna karar vermek zor olmaktadır.

İşte tam bu noktada kafa karışıklıklarını ortadan kaldırmak için alternatif tıpta kullanılan şifalı bitkiler hangileridir makalemizde açıkladık! İnsan sağlığına katkıda bulunan bitkilerin neler olduğunu öğrenmeniz sizin için çok faydalı olacaktır.

Çünkü bu gibi yazılarda anlatılanlar daha önce denenmiş ve sonuçları olumlu ortaya çıkan karışımlar veya bitkiler olmaktadır.

Alternatif Tıpta Denenmiş Şifalı Bitkiler Hangileridir?

TV programının birinde öyle karışımlar anlatılıyor ki herkesin bulabilmesi için maddi yönden epeyce bir masraf yapması gerekiyor. Sadece anlatmış olmak için ortaya atılan her fikir yararlı olduğu kesin olan fikirler olmamaktadır.

Ama şu bir gerçektir ki en kolay bulabileceğimiz zeytin yaprağı ile yapacağımız çay veya normal çayımızın içine atarak içeceğimiz bir karışım kış hastalıklarında en güzel ve kesin iyileştirici bir korunma yöntemi olmaktadır. Ağız yaralarında ise zeytin yaprağının ağızda çiğneyerek kullanılması önerilmektedir.

Mide rahatsızlıklarında zeytin yaprağı kadar doğadan toplanmış taze kekik bitkisi de, gastrit ve ülserin tedavisinde destekleyici olarak rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu nedenle alternatif tıpta kullanılan şifalı bitkiler arasında kekikte yer almaktadır.

Özellikle dispraksi tedavisinde olumlu sonuçların alınmasını sağlayan kekik aynı zamanda sindirim sorunları, bağışıklık sistemi ve solunum yolu rahatsızlıkları için alternatif tıpta kullanılmaktadır. Kalp ve göz sağlığına da iyi gelir.

Kilo alamayanlar ise kekikteki yağı, yemeklerinde destekleyici olarak tüketebilirler. Bunların tümü sağlıklı yaşam için yapılan araştırmalarda elde edilen sonuçlara göre alternatif tıpta kullanılan şifalı bitkilerdir.

Bu siteden Ulusalpost.com Aktif link verilmeden alıntı yapılamaz