Altın çakılmaya devam ediyor. Bu kadar düşeceğini kimse tahmin etmiyordu

Altın çakılmaya devam ediyor. Bu kadar düşeceğini kimse tahmin etmiyordu

Altın çakılmaya devam ediyor. Bu kadar düşeceğini kimse tahmin etmiyordu. 14 Ocak 2021 güncel altın fiyatları.. Gram altın kaça düştü?

Merkez Bankası'nın faiz artırımının ardından 2020 Aralık ayından itibaren düşmeye başlayan altın fiyatlarında güncel durumu paylaşıyoruz. 14 Ocak 2021 güncel altın fiyatları ne kadar?

Aralık ayından bu yana düşüşünü sürdüren altında sular durulmuyor. Ağustos 2020'den bu yana en düşük seviyeyi gören altın bugün de düşmeye devam etti. Gram altın Fiyatı 436 TL'ye kadar düşerken altın analistleri ise altında yaşanan bu durumun geçici olduğunu vurguluyor. Altının Ocak ayının son haftasından itibaren yükselmeye başlayacağını ifade eden analistler, yatırım yapmak için altın almanın tam zamanı olduğunu da belirtiyor.

14 Ocak 2020 Güncel Altın Fiyatları Listesi:

                                       ALIŞ                             SATIŞ

Gram Altın:                    436,40                           436,49

Çeyrek Altın:                  713,00                           722,00

Yarım Altın:                    1.426,00                        1.446,00

Cumhuriyet Altını:          2.905,00                         2.949,00

Kapalı çarşıda altın günün ikinci yarısında bu seviyede ilerlerken altın analistleri ise bu düşüşün Joe Biden'ın 20 Ocak 2020 tarihinde ABD Başkanlık koltuğunu devralmasının ardından atacağı adımlarla yeniden yükseleceğini vurguluyor.

En güvenilir liman olarak görülen altında yaşanan bu iniş çıkışlar büyük küçük her kesimden yatırımcıyı huzursuz ederken analistler bu durumun geçici olduğunu açıklıyor.

2021'de en çok kazandıranın altın olacağını belirten altın uzmanları,  Amerika'daki dalgalanmaların doları derinden etkilediğini ifade ediyor. Demokratların seçimi kazanmasının ardından yapılacak yardımların artacağını ifade eden uzmanlar, dolar bu yüzden değer kaybetmeye devam edecek ancak altın her dönemde olduğu gibi bu yıl da yine kazandıracak diyor..