Altın Fiyatları düşüşe devam edecek mi ? Uzman isimden uyarı var bunu yapmayınız

Altın Fiyatları düşüşe devam edecek mi ? Uzman isimden uyarı var bunu yapmayınız

Altın fiyatlarındaki düşüş herkesi şaşkına çevirdi. Altın fiyatları ile alakalı olarak uzmanlardan hangi yorum geldi? Altın uzmanı olan isim ise altınla alakalı olarak büyük bir ikazda bulunarak herkesi şaşkına çevirdi...

Mart ayında zirveyi zorlayan altın Nisan ayında adeta çakıldı. Altındaki bu düşüş için ise uzmanlardan "Altını bu dönemde bozdurmayın!" ikazı geldi! 

Önceki ay yukarı yönlü olarak hareket eden altın, FED faiz oranlarının sabit kalması ile ilişkili olarak Dolar ve TL kurunda artış meydana getirmiş bu da altın fiyatlarına yansımıştı. Nisan ayında ise uzmanların tahmini altının düşüşe geçeceği idi. İlk haftalarda tam tersi gibi görünse de altın gerçekten düşüşe geçti ve Kasım ayından beri gram altın ilk defa 400 lirayı görmüş oldu. 

İslam Memiş'ten altın yatırımcısına uyarı geldi...

Ekonomist ve altın analisti olan İslam Memiş, altın ve gümüşe yatırım yapılması gerektiğini sürekli olarak öneren uzmanlardan biri. Memiş, altının bu denli düşüşe geçmesinin ardından altın yatırımcısına sosyal medyadan bir açıklama yaptı. Memiş daha öncesinde Gümüşün yedi liraya fırladığı ve altının 435 lira olduğu zamanlarda gümüşü Türk lirasına çevirmek yerine altına çevirin şeklindeki  uyarısını hatırlatarak çoğu kişinin buna olumsuz baktığını kaydetti. Ancak bugün yerine konduğunda ise 1.070 gram kadar kâr ile yatırımcının gümüşünü geri yerine koyacağını da belirten Memiş, bedavadan bilginin hep ekşi olduğunu söyledi. Bilginin paylaştıkça kıymetsizleştiğini dile getiren Memiş, aynısını bugün desem kendisine on güne kadar kendisine yerine koyalım mı sorusunun geleceğini hatta rasyo yirmiye inse de kendilerinden bileceklerini söyleyerek sitem etti.

Uzmanlar yükselecek diyor

Uzmanlara göre altındaki bu düşüş sürekli olmayacak ve altın bir şekilde yükselişe geçecek. Özellikle düğün sezonunda altına olan talep artınca altındaki düşüş de tersine dönecek diyen uzmanlar, bu dönemde altını bozdurmanın mantıklı olmayacağını söylüyor. Altın borcu olanlar şu dönem ne kadar sevinse bile yatırımcıları ise ne yapacağını dahi şu anda bilemiyor.