Altın hızla yükseliyor gram altın 600 lira olabilir mi? Uzman açıklaması

Altın hızla yükseliyor gram altın 600 lira olabilir mi? Uzman açıklaması

Uzman altın analistinden önemli açıklama geldi! Dört yüz elli lirada seyreden altın yine altı yüz liraya kadar çıkar mı? Altın hakkında ilginç görüş, uzmanın dan büyük açıklama geldi. Altına yatırım için doğru tarih...

Altın yatırımı yapanlar ve altın borcu olanlar, dalgalı piyasa nedeniyle endişeli bekleyişlerini sürdürüyor. Sürekli olarak düşme hareketi izleyen altın, Mart ayını düşüş hareketi ile kapatmıştı. Şu an 456 lirada seyreden gram altın hakkında Altın ve Piyasa Uzmanı İslam Memiş'ten 600 Lira yorumu geldi. Tarih ise...

Uzun süredir düşüş eğiliminde olan altın, bir yandan yükselir umudu ile pek çok kişi tarafından satın alındı. Özellikle düğün sezonunda çok fazla alınması beklenen altında bir yükseliş olur mu merak ediliyor. Ancak konu ile alakalı olarak uzman isim İslam Memiş'ten gelen yorum herkesi şaşırttı. 

İslam Memiş bugüne kadar hep altına yatırım hakkında olumlu konuşmuştu. Kendi arabasını satarak altına yatırım yapacağını geçtiğimiz aylarda dile getiren Memiş, büyük bir birikimi daha olsa yine altına yatıracağını da söylemişti. Memiş, altınla alakalı olarak bir yandan da sanal üzerinden değil güvenilir fiziki altın satın almaları gerektiği konusunda yatırımcıya bir hatırlatma yapmıştı. Memiş, hala sözlerinin arkasında olduğunu belli eden bir tahminde daha bulundu. Altın ve piyasa analistine göre, önümüzdeki aylarda altın yavaş yavaş yükselişe geçecek ve gram altın fiyatı altı yüz lirayı bulacak.

Memiş'in tahminine göre yükselişe geçecek

Bu nedenle henüz ucuzken satın alınması gereken altın ilerleyen dönemde yükselişe geçebileceğinin sinyallerini şimdiden veriyor. Nisan ayında yukarı doğru seyreden altın grafiği hakkında İslam Memiş'ten bir açıklama geldi. 

Memiş'in açıklamasına göre 540 ile 600 liraya kadar çıkabilecek bir altın bandını ön görürken eğer Memiş'in tahmini gerçek olursa, altın yatırımı yapanların yüzü çok yakın bir zamanda gülecek.

Eylül, Ekim ve Kasım aylarında...

Memiş, altının artış gösterebileceği dönemin de yakın olduğuna işaret ederek, kendi varlıklarını altına çevirerek faizlerin düşmesini bekleyeceğini dile getirdi. İslam Memiş; eylül, ekim ve kasım aylarında da altında beklemeyi tercih edeceğini de sözlerine ekledi.