Altın neden artık yükselmiyor? Teknik uzman Tunç Şatıroğlu gerçeği açıkladı! Bomba altın tahmini

Altın neden artık yükselmiyor? Teknik uzman Tunç Şatıroğlu gerçeği açıkladı! Bomba altın tahmini

Altındaki sabitliğin sebebini Teknik uzman Tunç Şatıroğlu dile getirdi. Yatırımcının kafasını karıştıran altındaki dalgalı hareketlenme hakkında konuşan Şatıroğlu her şeyi netleştirdi. Twitter'dan yaptığı tahmin gündeme oturdu.

Herkes düşmez deyip yatırım yapmıştı, altın ise ani düşüşü ile herkesi şaşırttı. Yastık altında duran çoğu insanın güvencesi sayılan altındaki düşüş ile yatırımcılar ne yapacağını bilemezken işin uzmanı ise olumlu değerlenmelerde bulundu. Teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu twitter üzerinden yaptığı yorum ile şaşırttı.

Altın çoğu kişinin birikim yapmayı tercih ettiği bir döviz çeşidi idi. Ancak son zamanlarda çeşitli nedenlerle düşüşe geçen altın herkesi şoka uğratmış, insanlar ellerindeki altın ile ne yapacaklarını bilememişlerdi. Ani düşüş korkutsa bile yavaş yavaş yükselişe geçen altın bu hafta 444 lira ile piyasalara giriş yapmıştı. Gram altının kapanışta ise fiyatı 443 lira seviyesindeydi. 

Ons fiyatı ise 1862 dolar seviyelerinde ilerleyen altın, Merkez bankasının faiz kararından sonra ise düşüşe geçmişti. 

Şatıroğlu sosyal medyadan paylaştı

Teknik analiz uzmanı Tunç Şatıroğlu ise sosyal medya hesabından analizini takipçileri ile paylaştı. Şatıroğlu'nun işaret ettiğine göre kanal direncini yukarı kıramayıp sıkışmada kaldı. İlerleyen günlerde ise tekrar direnç deneyecek olan altın için direnci kırmasını bekleyen Şatıroğlu, sekiz saatlikte ortalamanın üzerinde durmasının pozitif olduğunu açıkladı.

Gümüş altınla birlikte ilerliyor

Altın gibi gümüşün de fiyatı dalgalı bir şekilde ilerliyor. Altına bakıldığında daha hızlı bir yükseliş yaşayan gram gümüş altı lira beş ya da on beş kuruş arasında ilerlemekte. Gümüş'ün ons fiyatı yirmi beş dolarda seyrediyor, Şatıroğlu'na göre ise gümüşteki fiyatlar altınla bağlantılı olarak ilerliyor. Gümüşün dirençten geri dönüğünü ifade eden Şatıroğlu, gümüşteki hareketlerin altın ile bağlantılı olarak incelenmesi gerektiğini aksi takdirde yanıltıcı olacağını sözlerine ekledi.