Altın ve para uzmanı İslam Memiş'in bomba yatırım tüyosu! Tarih verdi 100 lira üzerine ekleyecek

Altın ve para uzmanı İslam Memiş'in bomba yatırım tüyosu! Tarih verdi 100 lira üzerine ekleyecek

Altın ve para uzmanı olan İslam Memiş'ten gündeme oturacak altın yorumu! Yatırımcı altınla ilgili ne yapacağını bilemezken sebep ve tarih göstererek piyasayı öyle bir yorumladı ki... İslam Memiş, altınla ilgili olarak çok net konuştu...

Altın fiyatlarının ani düşüşüne karşı İslam Memiş'ten büyük tüyo geldi. İslam Memiş'in belirttiğine göre şu an altın almanın tam sırası! Çünkü üzerine yüz lira daha eklenecek...

Salgın döneminde tavana vuran altın fiyatları son günlerde iyice düşüşe geçti. Altın değer kaybetmez diyenler bu tabloyu görünce şaşkınlıktan ne yapacaklarını bilemediler. Altın ise yatırım konusunda şu dönemlerde herkesin kafasını karıştırdı. Pahalı fiyatlardan altın alan kişiler daha da düşer mi acaba korkusu ile şimdiden bozdursak mı diye düşünüyor bir yandan da zarar etmekten korkuyorlar. Çünkü fiyatların ne olacağı hakkında kimsenin tam bir görüngüsü yok. Ancak İslam Memiş öyle isabetli bir yorum yaptı ki yatırımcıların yüzü güldü.

Şimdiden alıp yığın

Beş yüz kırk lira gibi bir değerden dört yüz kırk liraya düşerek yatırımcıyı şaşkına döndüren altınla ilgili olarak düşüşe neden olan etkenin aşı çalışmaları ile alakalı olduğu düşünülüyor. Altının ilerleyen süreçteki konumu ise herkesin merak ettiği bir konu oldu. Önümüzdeki gelişmeler ışığında bakıldığında altın hakkında çeşitli yorumlara ulaşılabilir. Bu yorumlardan birini de İslam Memiş getirdi. Memiş'e göre altın borcu olanlara büyük fırsat doğdu. Yatırımcının, düğün düşünenin ve altınla borcu olanın kesinlikle bu dönemde imkanı varsa altına yatırım yapması tavsiye edildi. Çünkü altın, Memiş'in dikkat çektiğine göre ilerleyen dönemde eski değerine kavuşacak. 

Düğün sezonuna fiyatlar patlayacak

Gram altın hakkında da yorum yapan Memiş, gram altınların şimdiden köşeye konması gerektiğini açıkladı. Şuanda alınan 440 liralık gram altın yaz aylarında üzerine yüz lira ekleyecek diyen Memiş, düğün sezonunda artan satışları sebep gösterdi.

Fırsat olarak görülmeli

Memiş'in belirttiğine göre düğün sezonunda fiziki altına talep ister istemez artacak. Fiziki altın alımının artış göstermesi de altının değerinde bir hareketlenmeye yol açacak. Bu sayede de fiyatlar da artacak ve şimdiden yapılan yatırım katıyla geri dönecek. Bu nedenle şu anki altın fiyatlarındaki düşüş aslında bir kriz değil bir fırsat olarak düşünülmeli.