Altın yatırımcısına çok kritik bir uyarı yapıldı piyasalar alt üst bu daha başlangıç!

Haziran ayında büyük bir kırılma yaşayan altın piyasası hakkında en yetkili isim konuştu. Altın yatırımcısına adeta seslenen uzman bakın neye işaret etti? "Daha bu bir başlangıç" dedi yatırımcı heyecanlandı...

Altın yatırımcısına çok kritik bir uyarı yapıldı piyasalar alt üst bu daha başlangıç!
Yayınlanma Tarihi : 28 Haziran 2021 22:30

Altın fiyatları hakkında büyük iddia ortaya atıldı. Sprott Asset Manager’in ünlü analistinden bomba gibi bir açıklama geldi. Çarşamba gününden bu yana süren altın piyasasındaki toparlanma için analist Peter Grosskopf "Bu daha başlangıç" dedi...

Hem gümüş hakkında hem de altın hakkında analiz yaptı

Altın yatırımcısının dikkat etmesi gerekiyor, uzmanlar uzun zamandır uyarıyor. Altın Haziran ayında büyük bir düşüş yaşasa da kendini toplamaya başlaması uzun vadede kar getireceğine işaret. uzmanların aktardığına göre kısa vadeli yatırımlar için altın gibi emtialar riskli olabilir. Hatta Sprott Asset Manager'dan Peter Grosskopf hem altın hem de gümüş hakkında yatırımcının yüzünü güldüren bir açıklamada bulundu. 

Uzun vadede çok büyük kâr sağlayacak 

Grosskopf'un analizine göre altın için fiziksel birikim aşaması uzun vadeli olacak. Hata bu dönem altın için yeni başlıyor bile denebilir. Altın; diğer varlıklara bakıldığında çok daha avantajlı ve uzun bir döneme işaret ediyor. Grosskopf bu nedenle Sprott olarak altına yatırım yapanlarla beş ile on sene arasında oldukça olumlu bir dönem seyredileceğini tahmin ettiklerini müjdeledi. Bu uzun ve olumlu sürecin yoğun geçeceğine de dikkat çeken analist altın yatırımcılarını gülümsetti.

Uzmandan gelen diğer bir açıklamaya göre de tahvil piyasalarında olduğu gibi diğer yukarı yönde hareket eden finansal piyasalar nedeniyle yatırımcılar bu süreçte altın için heyecanlanmadı.

Gümüş ilerleyen amanda altını geçecek

Grosskopf, genellikle altın piyasasını takip eden gümüşle alakalı olarak bazı öngörülerde bulundu. Uzman gümüşün daha da heyecan verici olduğu sinyalini vererek şu anda küçük yatırımcıların fiziksel olarak gümüşe yatırım yaptığını söyledi. Yatırımcılar piyasayı takip ediyorken talebin pazarı kolayca alt etme fırsatı var. Hatta gümüşte yaşanacak olan fırlama altından çok daha büyük olabilir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.