Alzheimer ‘a İyi Gelen Ve de Beyni Koruyan Şifalı Bitkiler Bir Tutamı Bile Yenildiğinde Unutkanlığı yok edip..

Alzheimer ‘a İyi Gelen Ve de Beyni Koruyan Şifalı Bitkiler Bir Tutamı Bile Yenildiğinde Unutkanlığı yok edip..

Beyni koruyan ve hafızamızı geliştiren bazı yiyecekler bulunmaktadır. Bu Şifalı Bitkiler Alzheimer ‘a İyi gelmekte ve aynı zamanda da sağlığımıza sağlık katmaktadır. İşte Soframızdaki o besinler

Yaşantıları unutmak pek de sevindirici olmayacak bir durumdur. Bunun için hafızamızın sağlığına dikkat etmek bizim için çok iyi olacaktır.
 

Alzheimer ‘a İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Unutkanlık gündelik hayatımızda hiçbirimizin sevmeyeceği bir şeydir. Yapacağımız işler olsun, marketten bir şey almak olsun, sınav tarihlerimiz olsun, çalıştığımızı bilgiler olsun, sevdiklerimizin isimleri ve onların yüzleri olsun, hayatımızda yaşadığımız duygular olsun bunları unutmayı istemeyiz, birer insan olarak. Ya bunları bir daha hatırlamayacağınız hastalık olan Alzheimer olsaydınız?

Kötü bir durum evet bunun için ise yapabileceğimiz şeyler vardır. Özellikle sağlığımıza dikkat etmek bunların başında gelir. Bu yüzden bu hastalığa iyi gelebilecek şifalı bitkilerden birkaçı aşağıda mevcuttur.

Tarçın

tarçın ulusalpost ile ilgili görsel sonucu

Bu ürünün kokusu bile hafızayı kuvvetlendirme etkisine sahiptir. Sütlü tatlılara, çaya veya salataya eklenerek tüketilebilir. Eğer çay olarak tüketecek isenin günde bir bardak, saf halini yiyecekseniz de günde yarım çay kaşığı olarak tüketmelisiniz. Fazla tüketilmesi durumunda kabızlığa ve kan şekeri düşüşlerine sebebiyet verebilir.

Zerdeçal

zerdeçal ulusalpost ile ilgili görsel sonucu

Hastalığımızı önlemek ile birlikte eğer bu hastalığa sahip isek de ilerlemesini durdurucu özelliği vardır. Tüketilme şekli içinse de, süte eklenerek ya da yemeklere eklenerek tüketilebilir. Ancak, eğer kan sulandırıcı ilaçlar alıyor iseniz onlar ile birlikte kullanmamanız sizin için daha iyi olacaktır.

Badem

badem ulusalpost ile ilgili görsel sonucu

İçerisinde bolca E vitamini bulunur ve günlük 5 ile 6 adet tüketmeniz ile de hastalığı önleyici özellik gösterecektir. Tüketim konusunda da günlük bir avucu geçmeyecek kadar tüketmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü aşırı tüketmeniz durumunda kiloya, kabızlığa neden olabilir.

KABAK ÇEKİRDEĞİ

Günlük yenilen 1 avuç kabak çekirdeği unutkanlığa iyi geldiği gibi sindirim sistemini geliştiriyor aynı zamanda sakinleştirici etkiler içeriyor. Bu yüzden günlük 1 avuç kadar kabak çekirdeği rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Unutkanlığın çaresi olarak bilinen bu besinleri sizlerde arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin

İlgili Haberler