ABD Başkanı Biden, Ekonomiyi Eleştiren Elon Musk'ı Tiye Aldı

ABD Başkanı Biden, Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk'ın ekonomi hakkında kötümser olduğuna yönelik açıklamasına karşılık olarak, 'Kendisine Ay'a yolcuğunda başarılar diliyorum.' dedi.

ABD Başkanı Biden, Ekonomiyi Eleştiren Elon Musk'ı Tiye Aldı
Yayınlanma Tarihi : 03 Haziran 2022 23:00

ABD Başkanı Joe Biden, Delaware'de yaptığı açıklamada, kendisine yönetlilen, Tesla ve SpaceX üst yöneticisi Elon Musk'ın ekonomi hakkında kötü hissetiği sorusuna güldüren yanıt verdi. Başkan Biden, Elon Musk'ın kötü hislerine karşılık, kendisine uzay yolculuğunda başarı dilediğini ifade etti.

Anadolu Ajansı'ndan Dildar Baykan Atalay'ın haberine göre; Biden, hafta sonu tatili için bulunduğu Delaware'de bugün açıklanan istihdam rakamlarını değerlendirdi.

Musk'ın Tesla yöneticilerine bir e-mail göndererek ekonomi hakkında "Kötü hislerim var." ifadelerini kullandığı ve şirketin iş gücünü yüzde 10 azaltacağı iddialarının sorulması üzerine Biden, "Kendisine Ay'a yolculuğunda başarılar diliyorum." ifadesini kullandı.

Biden'a Twitter hesabı üzerinden yanıt veren Musk ise "Teşekkürler Başkan" mesajıyla NASA'nın SpaceX'i ABD'lileri uzaya götürmek için seçtiği haberini paylaştı.

Kaynak:Haber Kaynağı