ABD ve Rusya Genelkurmay Başkanları, Rusya-Ukrayna Savaşından Bu Yana İlk Kez Görüştü

ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley, Rusya Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov ile Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmasından bu yana ilk kez telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

ABD ve Rusya Genelkurmay Başkanları, Rusya-Ukrayna Savaşından Bu Yana İlk Kez Görüştü
Yayınlanma Tarihi : 19 Mayıs 2022 23:59

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; ABD Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Albay Dave Butler, ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley'in Rusya Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov ile telefonda görüştüğünü açıkladı. Milley ve Gerasimov arasında telefon görüşmesi, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırılarından bu yana ilk görüşme olarak kayıtlara geçti.

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırılar devam ederken, ABD-Rusya arasında üst düzey bir görüşme daha gerçekleşti. ABD Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Albay Dave Butler yaptığı açıklamada, ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley'in Rusya Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov ile telefonda görüştüğünü açıkladı.

Butler, "Askeri liderler, güvenlikle ilgili birkaç endişe verici konuyu tartıştılar ve iletişim hatlarını açık tutma konusunda anlaştılar" dedi.

Milley ve Gerasimov arasında telefon görüşmesi, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırılarından bu yana ilk görüşme olarak kayıtlara geçti.

Kaynak:Haber Kaynağı