ABD Yüksek Mahkeme Yargıcı Kavanaugh'u Öldürmek İsteyen Bir Kişi Evinin Yakınında Yakalandı

ABD Yüksek Mahkeme Yargıcı Kavanaugh'u öldürmek isteyen silahlı bir kişi evinin yakınlarında yakalandı. Adalet Bakanlığı, silahlı zanlıyı 'cinayete teşebbüs' ile suçladı.

ABD Yüksek Mahkeme Yargıcı Kavanaugh'u Öldürmek İsteyen Bir Kişi Evinin Yakınında Yakalandı
Yayınlanma Tarihi : 09 Haziran 2022 00:45

ABD Yüksek Mahkeme Yargıcı Brett Kavanaugh'un evinin yakınında silahlı bir kişi, polis ekipleri tarafından gözlatına alındı. 20'li yaşlardaki zanlı, polise verdiği ifadede, Yargıç Kavanaugh'u öldürmek istediğini ifade etti.

Anadolu Ajansı'ndan Dildar Baykan Atalay'ın Amerikan basınından derlediği habere göre; 20'li yaşlarında Californialı bir erkek, Kavanaugh'un Maryland eyaletindeki evinin yakınlarında gözaltına alındı.

Kaynaklar, silahı bulunan zanlının, polise Kavanaugh'u öldürmek istediğini söylediğini aktardı.

Kaynaklar ayrıca, zanlının Yüksek Mahkemenin gelecek ay almaya hazırlandığı ve kürtajı yasal hak olmaktan çıkaracak karara kızgın olduğunu da belirtti.

Adalet Bakanlığı Zanlıyı "Cinayete Teşebbüs" İle Suçladı

ABD Adalet Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, sabah saatlerinde Kavanaugh'un evinin yakınlarında yakalanan şahsa, "ABD'nin bir yargıcını kaçırmak ya da öldürmek ile tehdit etmek ya da bunlara teşebbüs etmek" suçlaması yöneltildiği bildirildi.

İsminin Nicholas John Roske olduğu belirtilen zanlının, Kavanaugh'a zarar verme düşüncesinde olduğunu ve çantasında silah taşıdığını emniyet birimlerine söylediği aktarıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı