ABD'de 7 Kişinin Ölümüne Neden Olan 4 Temmuz Saldırganının İkinci Bir Saldırı Planladığı Ortaya Çıktı

ABD'nin llinois eyaletinde, 4 Temmuz Bağımsızlık Günü kutlamaları sırasında düzenlediği silahlı saldırıcı sonucu 7 kişinin ölümüne ve en az 30 kişinin ikinci bir saldırı planladığı ortaya çıktı.

ABD'de 7 Kişinin Ölümüne Neden Olan 4 Temmuz Saldırganının İkinci Bir Saldırı Planladığı Ortaya Çıktı
Yayınlanma Tarihi : 06 Temmuz 2022 23:16

ABD'nin Illinois eyaletinde 4 Temmuz Amerikan Bağımsızlık Günü (Fourth of July) kutlamaları sırasında düzenlediği silahlı saldırısı sonucu 7 kişinin hayatını kaybetmesine ve 30'un üzerinde kişinin yaralanmasına neden olan zanlı Robert E. Crimo'nun Wisconsin eyaletinde ikinci bir saldırı planladığı ortaya çıktı. 

Anadolu Ajansı'ndan Mücahit Oktay'ın haberine göre; Lake İlçesi Şerif Ofisinden Başkan Yardımcısı Christopher Covelli, Şikago yakınlarındaki Highland Park'ta düzenlediği saldırıda 7 kişiyi öldüren Crimo'nun Wisconsin eyaletinde ikinci bir saldırı planladığını, fakat buna hazır olmadığını düşünüp yarı yoldan döndüğünü belirtti.

Covelli, 7 kez birinci derece cinayetle suçlanan beyaz Amerikalının ani karar değişikliğiyle Illinois'e dönmesi sonucu yakalandığını, daha sonra gerçekleştirmeyi düşündüğü muhtemel ikinci saldırının böylece önlenmiş olduğunu ifade etti.

Illinois'teki mahkemede hakimin Crimo'nun kefaletsiz olarak tutuklu yargılanmasına karar verdiği, polisin, saldırının gerçekleştirildiği çatı katında 83 mermi ve 3 sarjör bulduğu kaydedildi.

Ayrıca 5 silaha sahip olduğu belirtilen Crimo'nun silah ruhsatı alabilmesi için babasının sponsor olduğu bilgisi paylaşıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı