ABD'de Silahlı Saldırıların Ardı Arkası Kesilmiyor, Son 2 Günde 10 Kişi Hayatını Kaybetti

ABD'de hafta sonu Philadelphia, Chattanooga, Michigan ve Güney Carolina'da meydana gelen silahlı saldırılarda 10 kişi hayatını kaybederken, onlarca kişi yarlandı. Bazı saldırganlar ise hala yakalanamadı.

ABD'de Silahlı Saldırıların Ardı Arkası Kesilmiyor, Son 2 Günde 10 Kişi Hayatını Kaybetti
Yayınlanma Tarihi : 06 Haziran 2022 16:59

ABD'de silahlı saldırıların ardı arkası kesilmiyor. ABD genelinde hafta sonu meydana gelen silahlı saldırılarda 10 kişi hayatını kaybederken, onlar kişi yaralandı. Geçtiğimiz haftalarda, New York'te bir markete ve metro istasyonuna açılan silahlı saldırı sonrası, Teksas eyaletindeki bir anaokuluan düzenlenen silahlı saldırı ile gündem yoğundu. Son zamanların en çok kayba neden olan silahlı saldırıların ardından, silahlanma yaşı 21'e çıkarılmak üzere çalışmalar başlatılmıştı. 

Anadolu Ajansı'ndan Islam Doğru'nun haberine göre; Silah Şiddeti Arşivi (GVA) sitesinin derlediği verilere göre, Pensilvanya, Tennessee, Michigan ve Güney Carolina eyaletlerindeki silah şiddetinde 10 kişi yaşamını yitirdi, onlarca kişi de yaralandı.

Pensilvanya'nın Philadelphia kentinin en işlek yerlerinden birinde sokakta bulunanların üzerine ateş açılması sonucu 3 kişi hayatını kaybetti, yaralanan en az 11 kişi de hastaneye kaldırıldı.

Saldırı anında sokakta yüzlerce kişinin bulunduğunu belirten polis, olay yerinden kaçan saldırganın arandığını kaydetti.

Tennessee'nin Chattanooga şehrinde bir gece kulübünde çıkan tartışmada da silahlı kişilerce ateş açılması sonucu 3 kişi öldü, 14 kişi de yaralandı.

Michigan ve Güney Carolina'da meydana gelen silah şiddetinde de 4 kişinin yaşamını yitirdiği, 10'dan fazla kişinin de yaralandığı ifade edildi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı