ABD'de Terk Edilmiş Bir Kamyonda 50 Göçmen Ölü Bulundu

ABD Başkanı Biden, Teksas'ın San Antonio kentinde terk edilmiş bir kamyonda 50 göçmenin cesedinin bulunmasına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, olayın korkunç ve iç parçalayıcı olduğunu, tüm dualarının hayatını kaybedenlerle olduğunu ifade etti.

ABD'de Terk Edilmiş Bir Kamyonda 50 Göçmen Ölü Bulundu
Yayınlanma Tarihi : 29 Haziran 2022 02:18

Dün Teksas'ın San Antonio'da terk edilmiş bir halde bulunan kamyonda Meksika, Guatemala ve Honduras vatandaşı olan 50 göçmen cansı halde bulundu. Kamyonda 4'ü çocuk olmak üzere 16 kişinin ise hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı öğrenildi. Terk edilmiş kamyona ilişkin 3 kişinin ise gözaltına alındığı bildirildi.

San Antonio'da yaşanan trajik olaya ilişkin ise ABD Başkanı Biden, yazılı bir açıklama yaparak üzüntülerini paylaştı. 

Anadolu Ajansı'ndan Dildar Baykan Atalay'ın haberine göre; Biden, yaptığı yazılı açıklamada, "Teksas, San Antonio'da dün yaşanan trajik kayıp korkunç ve iç parçalayıcıdır." ifadelerini kullandı.

Dualarının yaşamını kaybedenlerin aileleri ve yaşam mücadelesi verenlerle olduğunu kaydeden Biden, İç Güvenlik Bakanlığının konuyu yakından soruşturduğunu vurguladı.

Bu trajedinin insan kaçakçıları nedeniyle yaşandığına ilişkin de haberler olduğunu belirten Biden, "Bu olay, birçok masum insanın ölümüne yol açan ve göçmenler üzerinden geçinmeye çalışan milyarlarca dolarlık kaçakçılık sektörünün peşine düşmemizin gerekliliğini göstermiştir." yorumunu yaptı.

Biden, kar için savunmasız insanları istismar etmenin kabul edilemez olduğunun, yönetiminin insan kaçakçılarını durdurmak için elinden geleni yapacağının altını çizdi.

Kaynak:Haber Kaynağı