ABD'li Yetkileri Florida'da Yaşayanları Uyardı! 2022'nin İlk Kasırgası Geliyor

ABD'nin güneyinde yer alan Meksika Körfezi'nde oluşan ve hızla ana karaya doğru ilerleyen Alex isimli bir kasırganın bu geceden itibaren Florida kıyılarında şiddetli yağışa ve sellere neden olacak.

ABD'li Yetkileri Florida'da Yaşayanları Uyardı! 2022'nin İlk Kasırgası Geliyor
Yayınlanma Tarihi : 03 Haziran 2022 22:13

Her sene onlarca kasırga felaketiyle yıkıma uğrayan ABD'de yine kasırganın adresi Florida olacak. Ulusal Kasırga Merkezi (NHC) ve hava tahmin merkezi AccuWeather'ın verilerine göre, Meksika Körfezi'nde oluşan Alex isimli tropika kasırga Florida'yı etkisi altına alacak. 

Anadolu Ajansı'ndan Mücahit Oktay'ın haberine göre; Hava tahmin raporları yayımlayan AccuWeather'a göre Alex ismi verilen kasırga, Florida'nın tüm güney kıyılarını etkisi altına alacak ve saatte 8 santimetreye kadar yağışla bölgede sellere neden olacak.

Meteorologlar da bu gece Florida'dan ABD ana karasına ulaşacak 2022 Atlantik kasırga sezonunun ilk tropikal kasırgasının, eyaletin güney kesimlerine 25 ila 38 santimetre yağış bırakacağı, sert rüzgarların hızının saatte 80 kilometreye kadar çıkabileceği uyarısında bulundu.

Ulusal Kasırga Merkezi (NHC), Güney Florida için tropikal fırtına merkezinin Florida'nın yaklaşık 640 kilometre güneybatısında olmasına rağmen şimdiden eyalette şiddetli yağmurlara yol açtığını, normal şartlarda cumartesi günü erken saatlerde ise yarımadayı terk edeceğini kaydetti.

Kaynak:Haber Kaynağı