Biden'a halk desteği azalıyor! ABD'de enflasyon 41 yılın rekorunu kırdı

ABD Başkanı Joe Biden'a halk desteği giderek azalırken ülkedeki enflasyonda son 41 yılın zirvesine oturdu.

Biden'a halk desteği azalıyor! ABD'de enflasyon 41 yılın rekorunu kırdı
Yayınlanma Tarihi : 13 Nisan 2022 20:32

ABD'de kritik günler. ABD Başkanı Joe Biden'a yönelik halk desteği giderek azalıyor. Biden daha önce yaptığı bir açıklamada bir sonraki seçimlerde tekrar Başkanlığa aday olmayacağını açıklamıştı.

Anketlerde tekrar eski başkan Trump öne geçerken ABD Başkanı Joe Biden'a yönelik halkın tepkisi ise sürüyor. Son 41 yılın zirvesine ulaşan enflasyon ABD'deki iş dünyasını da tedirgin ediyor.

HALK DESTEĞİNİ GERİ ÇEKMEYE BAŞLADI

Reuters ve Ipsos tarafından yapılan yeni bir ankete göre, Biden'a olan halk desteği oranı yüzde 41'e geriledi.

AA'da yer verilen habere göre, Biden'ın uzun süredir anketlerde kan kaybettiğine işaret edilen ankette, ülkede son 41 yılın zirvesini gören enflasyonun Biden'a oy kaybettiren en büyük etken olduğu belirtildi.

Ankete katılanların çoğunluğu Biden'ın ülkedeki ekonomik sorunları öncelik edinmesi gerektiğini belirtirken, katılımcıların yüzde 27'si de ABD'nin şu andaki en büyük sorununun ekonomi olduğunu kaydetti.

Katılımcıların yüzde 53'ünün Biden'a destek vermediğini kaydettiği ankette, katılımcıların sadece yüzde 25'i ülkenin gidişatının iyi olduğuna inandığını söyledi.

Biden'ın anketlerdeki destek kaybının 8 Kasım'da yapılacak Kongre ara seçimlerinde Demokratlara zorluk çıkarması bekleniyor. Yapılan anket sonuçlarına göre, Demokratlar hem Temsilciler Meclisi hem de Senato'da ellerinde tuttukları çoğunluğu Cumhuriyetçilere kaptırabilir.