Putin, ABD Başkanı Biden ile ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ın Rusya'ya Girişini Yasakladı

Rusya, ABD tarafından uygulanan Rusya karşıtı yaptırımlara, ABD Başkanı Biden ile Dışişleri Bakanı Blinken'in de aralarında bulunduğu toplam 963 ABD vatandaşına ülkeye giriş yasağı ile karşılık verirken,ABD haklına her zaman saygı duyduklarını açıkladı.

Putin, ABD Başkanı Biden ile ABD Dışişleri Bakanı Blinken'ın Rusya'ya Girişini Yasakladı
Yayınlanma Tarihi : 22 Mayıs 2022 02:14

Anadolu Ajansı'ndan Davit Kachkachishvili'nin haberine göre; Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanlığın remi internet sitesinde yer alan yazılı açıklamada, ABD tarafından sürekli olarak uygulanan Rusya karşıtı yaptırımlara yanıt bağlamında Rusya'ya girişi kalıcı olarak yasaklanan ABD vatandaşlarının bir listesinin yayınlandığı belirtildi.

Açıklamada, ABD Başkanı Biden ve oğlu Hunter Biden, Dışişleri Bakanı Blinken, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns ile diğer yetkililerin bulunduğu toplam 963 kişinin listeye eklendiği kaydedildi.

ABD'nin, kendisine daha sonra bumerang gibi geri dönen düşmanca eylemlerle meşgul olduğu vurgulanan açıklamada, "Rusya, bir yüzleşme istemiyor ve her zaman saygı duyduğumuz ABD halkını, Rus düşmanlığını kışkırtan ABD makamlarından ve onlara hizmet edenlerden ayırarak dürüst ve karşılıklı saygıya dayalı diyaloga açıktır." ifadesine yer verildi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı