Rus Elitler, Putin'in Hedefini Açıkladı, Batılı Ülkeleri Yıldıracak!

ABD'nin en çok okunan gazetesi Washington Post, Rus elitlerden edindiği bilgilere göre, Rusya Devlet Başkanı Putin'in Rusya-Ukrayna savaşında, Ukrayna'ya destek veren Batılı ülkeleri pes ettirmeyi hedeflediğini kaleme aldı.

Rus Elitler, Putin'in Hedefini Açıkladı, Batılı Ülkeleri Yıldıracak!
Yayınlanma Tarihi : 03 Haziran 2022 22:39

ABD merkezli Washington Post gazetesinde yayınlanan haberde, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ukrayna'ya ekonomik ve askeri baskıyı artırarak, bu ülkeye destek veren başta ABD ve AB ülkeleri olmak üzere diğer ülkeleri yıldırarak savaşı kazanmayı hedeflediğini açıkladı.

Anadolu Ajansı'ndan Dildar Baykan Atalay'ın haberine göre; Washington Post'un Putin'e yakın Rus elitlere dayandırdığı haberine göre Kremlin, Ukrayna'ya yönelik yabancı ülkelerin desteğini kesmek için Ukrayna'ya ekonomik baskıyı artırmayı hedefliyor.

Putin'in Ukrayna tahılının ihracatına ambargo koymak başta olmak üzere Batı ile bir "yıldırma savaşına" girdiğini belirten Rus elitler, Kremlin'in bazı Avrupalı ülkelerin son dönemde yükselen enerji fiyatları ile artan tereddütlerini kullanmak istediğini aktardı.

İsminin açıklanmasını istemeyen başka bir Rus milyarder de Putin'in savaşın başında Batı'nın bu kadar güçlü tepki vereceğini beklemediğini kaydederek, "Putin şu anda durumu yeniden şekillendirmeye çalışıyor ve uzun vadede kendisinin kazanacağını düşünüyor. Putin, Batı'nın yorulacağını düşünüyor." ifadesini kullandı.

Milyarder, Batılı liderlerin seçim çevrelerine karşı savunmasız olduğunu bu nedenle de fikirlerini bir günde değiştirebileceklerini belirtti.

Avrupa Birliği'nin Rus petrolüne yönelik ambargosunu değerlendiren başka bir Rus yetkili ise bunun kısa vadede çok az etkisi olacağını belirtti ve "Kremlin'in şu anki modu bedeli ne olursa olsun savaşı kaybedemeyecekleri." dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı