Rusya'da Tutuklanan ABD'li Basketbolcu Griner'dan Biden'a 'Yardım' Mektubu

Rusya'da üzerinde kenevirden yapılmış yağ bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan ABD'li basketbolcu Griner, ABD Başkanı Biden'a gönderdiği mektupta kendisinden yardım isteyerek 'eve hiç dönemeyeceği endişesi taşıdığını' bildirdi.

Rusya'da Tutuklanan ABD'li Basketbolcu Griner'dan Biden'a 'Yardım' Mektubu
Yayınlanma Tarihi : 05 Temmuz 2022 22:33

Amerikan Kadınlar Basketbol Ligi'nde Phoenix Mercury'den, ligde verilen ara dönemde Rus Kulübü UMMC Ekaterinburg'da forma giymek üzere Şubatta Rusya'nın başkenti Moskova'ya gelen 31 yaşındaki Brittney Griner, havalimanında balunda kenevirden elde edilen yağ bulunduğu gerekçesiyle tutuklanmıştı. Avukatı aracılığıyla ABD Başkanı Joe Biden'a mektup gönderen AND'li basketbolcu Griner, yardım talebinde bulundu.

Anadolu Ajansı'ndan Dildar Baykan Atalay'ın haberine göre; Uyuşturucu bulundurduğu gerekçesiyle Rusya'da tutuklanan Griner, avukatları aracılığıyla Biden'a bir mektup gönderdi.

Griner'in Menajeri Lindsay Kagawa yaptığı açıklamada, mektubun pazartesi Biden'a iletildiğini belirterek, mektubun çoğu bölümünün mahrem kalacağını belirtti.

Kagawa'nın belirli bölümlerini yayımladığı mektupta, Griner'ın, "Rusya'da bir hapishanede otururken, eşimin, ailemin, arkadaşlarımın ya da herhangi bir başarımın koruması yanımda değil ve yalnızım. Burada sonsuza kadar kalacağımdan endişeliyim." ifadesini kullandı.

Griner, Biden'dan kendisini kurtarmak için elinden geleni yapması ricasında bulunarak, "Lütfen bizi evimize döndürmek için elinizden geleni yapın. İlk kez 2020'de oy kullandım ve oyumu size verdim. Size inanıyorum. Sizin yardımınızla geri alacağım özgür hayatımda çok daha iyi şeyler yapabileceğime inanıyorum. Eşimi özledim. Ailemi özledim. Takım arkadaşlarımı özledim. Onların acı çektiğini bilmek beni öldürüyor." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak:Haber Kaynağı