Uzay, Bitcoin ve Sosyal Medya Derken Elon Musk Siyasete de El Attı

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk, 2024'teki ABD Başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Florida Valisi Ron DeSantis'i destekleyebileceğini, Twitter hesabından açıkladı.

Uzay, Bitcoin ve Sosyal Medya Derken Elon Musk Siyasete de El Attı
Yayınlanma Tarihi : 16 Haziran 2022 19:35

Musk, uzay, bitcoin ve Twitter'ın ardından el attığı siyasetle yine dengeleri değiştirecek. Attığı tweetler ile markaların piyasa değerini sarsan Musk, bu sefer ABD Başkanlık seçimleri öncesi başkan adayını açıkladı.

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk, satın alma süresince sahte hesaplara ilişkin verileri güvenli bulmadığı gerekçesiyle önce satın almaktan vazgeçtiği, ardından verilerin doğru bir şekilde verilmesi üzerine tekrardan talepte bulunduğu sosyal paylaşım platformu Twitter'dan 2024'teki ABD Başkanlık seçimlerinde kimi destekleyeceğini açıkladı. 

Anadolu Ajansı'ndan Dildar Baykan Atalay'ın haberine göre; Musk, bir Twitter kullanıcısının 2024'te kimi desteklemeye yakın olduğunu sorması üzerine "DeSantis" yanıtını verdi.

Bu yıl kasımda yapılacak ara seçimlere ilişkin Musk, Teksas'taki ön seçimlerde Temsilciler Meclisi üyeliği adaylık yarışını kazanan Mayra Flores hakkındaki bir makaleye Twitter'dan yanıt verdi.

Musk, "Mayra Flores'e oy vererek, hayatımda ilk kez bir Cumhuriyetçiye oy vermiş oldum. 2022'de büyük bir kırmızı (Cumhuriyetçi) dalga geliyor." değerlendirmesinde bulundu.

DeSantis ise konuya ilişkin bir gazetecinin sorusunu yanıtladı. Musk'ın Güney Afrika'da doğmasına atıfta bulunan DeSantis, "Afrika kökenli Amerikalıların desteğini memnuniyetle karşılıyorum, başka ne denir?" ifadesini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı