Amerikalı Şarkıcı Kanye West Stajyerine Dava Açtı! Ünlü Şarkıcı'dan Stajyerine Dava!

Amerikalı Şarkıcı Kanye West Stajyerine Dava Açtı! Ünlü Şarkıcı'dan Stajyerine Dava!

Amerikalı şarkıcıdan kendi stajyerine dava! Ünlü şarkıcı şirketinde çalışan stajyere neden dava açtı? Kanye West'ten şok eden adım! Stajyere binlerce dolarlık dava açtı, herkes şaşkına döndü....

Amerikalı şarkıcı Kanye West kendi stajyerine dava açtı! Şarkıcılığın yanında tasarımcılık da yapan West, stajyerin defalarca kez uyarılmasına rağmen şirket bilgilerini sızdırdığı ortaya çıktı. Şirket stajyere toplamda 500 yüz bin dolarlık dava açtı!

Pek çok kez uyarılmış

Kim Kardashian'ın eşi olan şarkıcı Kanye West'in sahip olduğu giyim firması Yeezy'de eskiden çalışan stajyer Ryan Inwards hakkında dava açıldı. 

Stajyer Inwards, şirkete girmeden önce 500 bin dolar ederinde bir tazminat hükmünü bulunduran "şirket kıyafetlerini ifşa etmeme" anlaşmasına imza atmıştı. Anlaşma maddelerinde şirketin gizli olarak nitelediği gizli bilgilerin sosyal medyadan paylaşılmasını ya da başkaları ile paylaşılmasını yasaklamakta. 

Instagram'dan paylaşmış

Bu hükümleri defalarca kez çiğnediği bildirilen Inwards, şirkete ait bilgileri instagram hesabından paylaşmış. Şuanda herhangi bir fotoğraf bulunmayan hesabında paylaştığı fotoğraflar için defalarca ihtarname yiyen Inwards'a sonunda bir dava açıldı. İhtarnamelere rağmen fotoğrafları kaldırmayan Inwards'a dava açıldı. Şuanda hesabında herhangi bir gönderi bulunmuyor.

Kanye West kim?

Tam ismi Kanye Omari West olan şarkıcı Amerikalı rapçi ve profüktör olarak tanınmaktadır. Kim Kardashian ile evli olan West dört çocuk babasıdır. 

2002 senesinde bir trafik kazası geçiren West'in çenesi parçalanmıştır. Ancak kendisini bir şekilde toparlayan West, tam iyileşmemişken bile bir şarkı yayınladı ve listelerde bir numaraya yükseldi. 2007 senesinde ise "Stronger" şarkısı ile tam anlamı ile geri dönen şarkıcı, şu sıralar sahibi olduğu moda firması Yeezy'de tasarımcılıkla ilgileniyor.