Amsterdam Gezi Rehberi - Amsterdam'da Yaşam Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Amsterdam Gezi Rehberi - Amsterdam'da Yaşam Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kanallarıyla meşhur Amsterdam'ı kışın daha çok seveceğinize eminim. Bulutlu ve karanlık havasını renklendiren evleri insanı adeta büyülüyor. Gelin hep birlikte Amsterdam hakkında bilinmesi gerekenlere bir göz atalım.

Soğutulmuş bir şehir molası istiyorsanız, Amsterdam’dan başka bir yere bakmayın. Güneş lekeli kanallar ve hareketli bir bar ve kulüp sahnesi ile Avrupa’daki en popüler yerlerden biridir.

Rijksmuseum’da kentin tarihini keşfedin, kanal tarafındaki mağazalara ve pazarlara göz atın ve rahat kahverengi bir kahvede gününüzü yuvarlayın.

Amsterdam, dört mevsim ile istikrarlı bir iklime sahiptir.

Amsterdam’ın yaklaşık 25 km güneybatısında, Schiphol Havaalanı bulunmaktadır.

Alternatif ulaşım: Rotterdam üzerinden, Amsterdam’ın Centraal İstasyonuna ilerleyen biletlerle Eurostar tarafından Brüksel’e gidebilirsiniz.

Çiftler: Kanal boyunca dönün ve geleneksel kahverengi bir kahvede rahat bir akşamın keyfini çıkarın.

Tarih severler: Amsterdam’ın zengin geçmişi hakkında Rijksmuseum’da daha fazla bilgi edinin.

Pazarlık avcıları: Amsterdam’ın kanal tarafındaki pazarlarından birinde eşyalar ve klasik kıyafetler alın.

Dil: Amsterdam’da konuşulan dilde Hollandaca’dır.

Para Birimi: Amsterdam’da kullanılan para birimi Avro (€)

Yerel saat: Amsterdam GMT / İngiltere saatinden 1 saat önde

Uçakla: Amsterdam’ın yaklaşık 25 km güneybatısında, Schiphol Havaalanı (AMS)

Alternatif ulaşım: Rotterdam üzerinden, Amsterdam’ın Centraal İstasyonuna ilerleyen biletlerle Eurostar tarafından Brüksel’e gidebilirsiniz.

İngiltere’den uçuş süresi: 1.5 saat

Sıcaklık: 5-21 ° C

Mart ve Mayıs ayları arasındaki hava ortasında gençlerin (° C) ortasında ilerleyen ilkbahar, Amsterdam’ın rahat kahvelerini keşfetmek için harika bir zamandır. Yaz, her zaman popüler 21 saatlik sıcaklıklar ve günde 11 saate kadar güneş ışığı ile şehri ziyaret etmek için popüler bir zamandır. Daha az kalabalıktan yararlanmak ya da şehrin efsanevi Noel pazarlarının tadını çıkarmak için sonbahar veya kış tatilinizi yaptırın.

Bisikletle yolculuk: Amsterdam bisiklet için en uygun şehirlerden biridir. Bisiklet kiralama mağazalarının yanı sıra bisiklet yollarının mükemmel bir ağı da bulunmaktadır. Rulmanlarınızı almanıza yardımcı olmak için bisiklet turuna bile katılabilirsiniz.

Tekne / mavna: Amstel Nehri boyunca yolculuk yapmak, özellikle helikoplu Kanal Otobüsü’ndeki turistik mekanları görmek için harika bir yoldur.

Tramvay: Tramvay sistemi, merkez çevresinde gezinmek için idealdir. Birçok toplu taşıma araçlarını kullanıyorsanız, iletkenler biletleri gemide satıyor; ancak çok fazla toplu taşıma kullanıyorsanız, OV-chipkaart veya I Amsterdam Şehir Kartını daha rahat bulabilirsiniz.