• BIST 91.686
  • Altın 211,778
  • Dolar 5,3854
  • Euro 6,1313
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 8 °C
  • İzmir 19 °C

Anaokulu Öğrencilerinden Tiyatro Gösterisi

Anaokulu Öğrencilerinden Tiyatro Gösterisi
Gaziantep Üniversitesi'ne bağlı Kreş ve Anaokulu'nda okul öncesi eğitimi gören çocuklar, tiyatro gösterisi sunarak, yeteneklerini sergiledi.

Gaziantep Üniversitesi'ne bağlı Kreş ve Anaokulu'nda okul öncesi eğitimi gören çocuklar, tiyatro gösterisi sunarak, yeteneklerini sergiledi.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığına bağlı Kreş ve Anaokulu Müdürlüğü tarafından okul öncesi öğrencilere yönelik Reggio Emilia Kreatif Düşünceyi Destekleme ve Programlı Çalışma (Reggio Emilia) adlı uygulamalı tanıtım programı düzenlendi. Atatürk Kültür Sahnesinde düzenlenen etkinlikte öğrenciler, sözlerini kendi oluşturdukları "Kırmızı Bantlı Kız" adlı tiyatro oyunu sergiledi. Beğeniyle izlenen programda Kreş ve Anaokulu öğretmenlerinden Lütfiye Kırcılı, Reggio Emilia Eğitim Yaklaşımı Programı hakkında katılımcıları bilgilendirerek, eğitim boyunca çocuklarla birlikte yaptıkları faaliyetler hakkında detaylı sunum yaptı. Programın açılışında konuşan GAÜN Rektör Danışmanı Doç. Dr. Mehmet Emin Sönmez, çocukların geleceğimizin teminatı olduğunu vurgulayarak, onları en işi şekilde yetiştirmenin ise ülke menfaatine olacağını ifade etti. Doç. Dr. Sönmez, çocukları mümkün mertebe sosyal, kültürel faaliyetlerle büyütülmesinin daha sağlıklı düşünen bireyler yetiştirilmesinde büyük önem taşıdığını ifade etti.

Kreş ve Anaokulu Müdürü Güler Boran, ilk defa geçen yıl uygulanan programda büyük başarı sağladıkları için bu yıl da devam etmeye karar verdiklerini ifade etti. Boran, "Bu eğitim yaklaşımının temeli proje bazlı çalışmadır. Çocukların özgür düşüncelerini, hayallerini ve bilgilerini kendi projelerini oluşturarak istedikleri şekilde planlayıp, programlayıp öğretmenleriyle beraber oluşturulmasına dayalı bir çalışmadır. Konular çocuklar ve öğretmenleri tarafından belirlendi. Çocukların büyük bir emek sarf ederek, oynadığı tiyatrodaki rolleri, konuşmaları, tamamen öğretmenleri ile birlikte kendi çabalarının ürüdür. Basma kalıp alınmış bir oyun sergilenmedi. Oyunun temeli var, fakat değiştirilerek çocuklarımıza uyarlandı" diye konuştu.

Anaokulu Öğrencilerinden Tiyatro Gösterisi

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim