Anka Gibi Küllerinden Doğdu

Anka Gibi Küllerinden Doğdu

İzmir'de, Konak Belediyesi tarafından açılan "estetisyenlik" kursunu başarıyla tamamlayan 41 yaşında iki çocuk annesi Semra Akgün, kendi küllerinden doğan...

İzmir'de, Konak Belediyesi tarafından açılan "estetisyenlik" kursunu başarıyla tamamlayan 41 yaşında iki çocuk annesi Semra Akgün, kendi küllerinden doğan efsanevi Anka kuşunun adını verdiği bir güzellik merkezi açtı. Ekonomik sıkıntılarını geride bırakan Akgün, "Adeta bir Anka kuşu gibi küllerimizden doğduk" dedi.

Konak Belediyesinin semt merkezlerinde açılan meslek edindirme kurslarını başarıyla tamamlayanlar kendi işinin patronu oluyor. "Öğrenmenin yaşı yoktur" sözünden yola çıkarak kursa katılanlar, aldıkları eğitim sayesinde hem meslek ediniyor hem de kendi işini kuruyor. Konak Belediyesi sayesinde yıllardır hayalini kurduğu işe kavuşanlardan biri de 41 yaşında iki çocuk annesi Semra Akgün oldu. Geçen yıl Konak Belediyesinin Eşrefpaşa'da açtığı "estetisyenlik" kursunu başarıyla tamamlayarak sertifika alan Akgün, bu yılın başında çok istediği güzellik merkezini açara iş hayatına atıldı. Eşrefpaşa semtinde açtığı ve adını masallarda kendi küllerinden doğan efsanevi Anka kuşundan esinlenerek koyduğu Anka Güzellik Merkezi ile güzelleşmek isteyen kadınlara hizmet vermeye başlayan Semra Akgün, sunduğu kaliteli hizmet ve güler yüzle kısa sürede yoğun ilgi gördü.

Ailenin kurtarıcısı oldu

Eşinin işleri kötü gidince aile ekonomisine katkıda bulunmak adına kolları sıvayan Akgün, tam da bu dönemde Konak Belediyesinin meslek edindirme kurslarıyla tanıştı. Kısa süreli bir araştırmanın ardından kendisine en uygun kursun "estetisyenlik" olduğuna karar veren Akgün, ücretsiz kursa başvurarak kayıt yaptırdı. 8 ay süren kursun ardından 3 ay da kalıcı makyaj ve lazerli epilasyon eğitimi alan Akgün, başarılı geçen kurs programı sonunda tam donanımlı bir şekilde mezun olup sertifika aldı. Yıllardır kendi işini kurma arzusu taşıyan Akgün, aile bütçelerine katkıda bulunmak ve üniversitede okuyan çocuklarının eğitim masraflarını karşılamak için 2017 yılının ocak ayında ilk adımı attı. Eşrefpaşa semtinde açtığı Anka Güzellik Merkezi ile kendi işinin patronu olan Akgün, kısa sürede kendini ispatladı. Patronluktaki başarısıyla ekonomik sıkıntılarını atlatarak ailecek toparlanmaya başladıklarını dile getiren Akgün, "Adeta bir Anka kuşu gibi küllerimizden doğduk" dedi.

3 ay gibi kısa bir sürede semt sakini kadınlar tarafından da büyük ilgi gören merkez, müşteri memnuniyeti ile de kendini ispatladı. Çok iyi geri dönüşler aldığını dile getiren Semra Akgün, bunun kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

20 yıllık kuaförünü bıraktı

Konak Belediyesinin meslek edindirme kurslarından kursa giden bir tanıdığının vasıtasıyla haberdar olduğunu dile getiren Akgün, piyasada bu tür kursların çok pahalıya verildiğini ancak Konak Belediyesinin ücretsiz kursları sayesinde para vermeden kaliteli ve donanımlı bir eğitim aldıklarını söyledi. Akgün, özveriyle ve ticari kaygı olmadan eğitim veren öğretmenlere ve Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'a da teşekkür ederek, "Meslek edinmek isteyen herkese, özellikle karşılaştığım her gence Konak Belediyesinin kurslarına gitmesini tavsiye ediyorum. Başkanımızın yenilikçi faaliyetlerini takip ediyoruz. Kadınları destekleyen eğitimleri için teşekkür ederiz. Uzun yıllar kendisini hizmette görmek istiyoruz" diye konuştu.

Akgün'ün devamlı müşterisi haline gelen Nahide Aşkar da genç kadının başarısının örnek olduğunu belirterek, "Semra Akgün'ün becerisi, müşteriye olan tavrı, salonun hijyeni ve kullandığı malzemelerin kalitesi sayesinde kısa sürede buranın devamlı müşterisi oldum. 20 yıllık kuaförünü bıraktım" ifadelerini kullandı.

Kaynak : İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.