• BIST 103.024
  • Altın 379,785
  • Dolar 6,8109
  • Euro 7,4186
  • İstanbul 13 °C
  • Ankara 10 °C
  • İzmir 16 °C

Ankara, Ankara her şeyim Ankara

Ankara, Ankara her şeyim Ankara
Ankara’ya hangi yönden bakarsanız bakın her hususta zirvede olduğunu görürsünüz.

Ankara’yı Ankara yapan o kadar çok unsur vardır ki anlatılmakla bitmez. Bu nedenle Ankara’da yaşanılacak, gezilecek ve görülecek çok şey vardır. Burada tarihin sayfalarını karıştırmak isterseniz tarihin o k dar çok derinine inmeniz gerekir ki bilinen on bin yıllık tarihi içinde kaybolur gidersiniz. Eski Taş Çağı olarak bilinen ve Hattiler olarak adlandırılan uygarlık Ankara’nın tarih sayfasında bilenen ilk uygarlığıdır. Bundan sonra üzerinden birçok uygarlık gelip geçmiş, birçok tarihi olaylara ve karışıklıklara sahne olmuş Ankara’nın tüm bu çalkantıları Cumhuriyetin kurulması ile son bulmuştur. Artık Ankara güzel ülkemizin adeta kalbi gibi tam ortasında yer almakta ve buradan her yere umut olmaktadır. Bu nedenledir ki Ankara yerleşim noktasından da son derece mükemmel bir noktadadır. İstanbul’dan sonra ülkemizin en kalabalık ili olan Ankara satılık daire bakımından da oldukça kaliteli, lüks ve ultra lüks dairelere sahiptir. Sanki Ankara misafirlerini en iyi ağırlamak için hep bu günleri beklemiş gibidir.

Ankara’da görülecek çok şey var

Tarih boyunca birçok medeniyete ve uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Ankara’nın elbette görülecek ilk yerleri tarihi alanlarıdır. Bu hususta Ankara müzelerini gezerek tarihten günümüze Ankara’dan gelip geçmiş ve burada izleri sergilenen tüm uygarlıklara ait kalıntıları görebilir ve Ankara’nın geçmişi hakkında masal gibi bir seyahat yapabilirsiniz. Ayrıca Ayaş evleri, Beypazarı evleri ve Güdül evlerini görerek Osmanlı’dan kalma tarihi evlerin günümüze kadar uzananlarını görebilir ve Osmanlı mimarisini canlı olarak burada görebilirsiniz. Doğanın tüm güzelliklerini bir arada görmek isterseniz başta Atatürk Orman Çiftliği olmak üzere Altınpark, 50. Yıl parkı (Çamlık), Göksu Parkı, Gölbaşı Mogan Parkı, Gökçek Parkı, Mavi Göl (Bayındır Barajı) ve Karagöl’ü ziyaret ederek hem ailenizle birlikte hoş zaman geçirebilir hem de doğanın tüm güzelliğini ve canlılığını bir arada yaşayabilirsiniz.

Ankara’yı özel yapan o kadar çok şey var ki

Ankara deyince herkesin aklına farklı bir şey gelir. Çünkü Ankara’yı özel yapan o kadar çok unsur vardır ki saymakla bitmez. Ankara’yı simgeleyen unsurlardan bazısı; Ankara keçisi, Ankara Tavşanı, Gölbaşı Sevgi Çiçeği (CentaureaTchihatcheffii), Ankara Çiğdemi (CrocusAncyrensis) ve Ankara Armudu (PyrusCommunis L.) bunlardan bazısıdır. Ayrıca Ankara yemekleri de oldukça orijinal ve tarihten gelme hakiki Osmanlı yemekleridir. Çorbalarından et yemeklerine, Pilav ve köfte çeşitlerinden dolmalarına, börek çöreklerinden tutun da hamur işlerine, tatlılarına ve ekmeklerine varıncaya kadar Ankara’nın birçok ilçesinin, köy ve kasabasının kendine has mükemmel Anadolu yemekleri bulunmaktadır.

Ankara tarihi, kültürü ve doğal güzelliklerinin yanında eğlence, alışveriş ve diğer yaşam alanları yönünden de oldukça zengin ve bu yönleri ile de Türkiye’nin başkenti sayılabilecek bir ilimizdir. Senenin her günü açık olduğunun anlamında alışveriş merkezi, ACity Alışveriş Merkezi, Atakule, Armada, Anka Mall, Arcadium Alışveriş Merkezi, Anse, Aren Alışveriş Merkezi, Akcenter Alışveriş Merkezi Forum Alışveriş merkezi bunlardan sadece birkaçıdır.

Sonuç olarak Ankara her yönü ile en güzel günlerinizi yaşayabileceğiniz, hayatım tüm güzelliklerini en mükemmel şekilde yaşayabileceğiniz ülkemizin en büyük ikinci dünyanın en büyük 38nci kentidir. Ankara’da yaşamak için Ankaralı olmaya gerek bile yoktur çünkü burada kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz. bu nedenle Ankara kiralık daire yönünden de oldukça zengin ve daireleri görülemeye değer dairelerdir. Siz de Ankara satılık daire ilanlarını görmek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

http://www.evkolay.net/satilik-daire/ankara

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim