• BIST 101.849
  • Altın 259,118
  • Dolar 5,6360
  • Euro 6,3235
  • İstanbul 28 °C
  • Ankara 25 °C
  • İzmir 28 °C

Ankara Büyükşehir Belediyesinden Spora Destek

Ankara Büyükşehir Belediyesinden Spora Destek
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara'da sporun ve sporcunun gelişimini desteklemek amacıyla Atatürk Orman Çifliğinde (AOÇ) yer alan 131 bin 424 metrekarelik...

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara'da sporun ve sporcunun gelişimini desteklemek amacıyla Atatürk Orman Çifliğinde (AOÇ) yer alan 131 bin 424 metrekarelik alanda spor tesisleri yapacak.

Tesis 49 yıl süreyle bedelsiz olarak Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne tahsis edilecek. Genel Müdürlük de bu tesisleri devraldıktan sonra 3 ay içinde sportif faaliyetlerde kullanılmak amacıyla spor kulüplerine ve spor federasyonlarına devredecek. Büyükşehir Belediyesi Meclisinin Ali İhsan Ölmez başkanlığında yapılan olağan toplantısına sunulan Başkanlık yazısında, AOÇ tarafından 49 yıllığına tahsis edilen arazinin Gençlerbirliği ve Ankaragücü Spor kulüplerinin kullandığı bölge dışında kalan 131 bin 424 metrekarelik alanın 5659 Sayılı Kanun'un EK-2 maddesinde yer alan, "Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü arasında yapılacak protokolle 49 yıl süreyle bedelsiz olarak Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne tahsis edilir. Tahsis edilen spor alanlarının, spor hizmet ve faaliyetlerinde kullanılmak kaydıyla spor kulüplerine veya spor federasyonlarınca amacına uygun kullanımını teminen her türlü tedbirin alınması" hükmü doğrultusunda Belediye Kanunu'nun 75. maddesine göre işbirliği yapılması gerektiği belirtildi. Yazıda, Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğünün aynı kanun kapsamında Kuruluş Kanunu'na göre spor kulüplerinin kullanımına uygun belediye tarafından spor tesisleri yapılması ve tesis bittiği tarihten itibaren de en geç 3 ay içinde Genel Müdürlük tarafından Ankara'daki spor kulüplerine ve spor federasyonlarına tahsis edilmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü arasında bir protokol yapılması konusunda izin verilmesi istendi. Başkanlık yazısı, oy çokluğuyla kabul edildi.

Şirindere Vadisi Kentsel Dönüşüm Uygulama Taslağı

Belediye Meclisinde ayrıca Çankaya Şirindere Vadisi Kentsel Dönüşüm Gelişim Proje alanı uygulama esaslarına ilişkin Başkanlık yazısı da oy çokluğuyla kabul edildi. Yazıda, Karakusunlar Mahallesi sınırlarında bulunan ve "kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı" olarak ilan edilen bölgenin Bakanlar Kurulu kararıyla 6306 sayılı Yasa kapsamında riskli alan ilan edildiği belirtilerek, bu alanda yapılacak kentsel dönüşüm projesine ilişkin iş ve işlemler için Belediye Başkanlığına verilen yetki doğrultusunda tapulu hak sahipleri ve hak sahibi olmayanlar hakkında proje uygulamaya yönelik "uygulama esasları taslağı" da kabul edildi.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim