Ankara Siyaseti sallandı İddiaya göre Berat Albayrak geri dönüyor! Üstelik Bakın Hangi bakanlıkla..

Ankara Siyaseti sallandı İddiaya göre Berat Albayrak geri dönüyor! Üstelik Bakın Hangi bakanlıkla..

Ankara gündemini sarsan bomba bir iddia dolaşıyor. İddiaya göre Albayrak geri dönüyor. Bakın hangi görevle..

Görevde olduğu uzun bir süre boyunca muhalefet tarafından oldukça sert sözlerle eleştirilen Berat Albayrak bir çok eleştiriye karşın  istifa etmedi.

Sosyal medyada çok sayıda kullanıcı onun adına istifa etmesi için başlıklar açtı. Ama nafileydi Albayrak bu eleştirileri görmezden geliyordu.

Hatta Ahmet Hakan'ın yayınında bile Dolar konusundaki açıklamaları uzun süre gündem olmuş ve çok sayıda sosyal medya kullanıcısı o görüntüler üzerinden oldukça sert eleştiriler yöneltmişti.

Muhalefet liderlerinin bile gündeminden düşmüyordu Berat Albayrak.. 

Özellikle İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener her grup toplantısında mutlaka Albayrak'ı hedef alıyor ve onun üzerinden iktidarı eleştiriyordu.

Albayrak için AK PARTİ'nin potansiyel lider adayı yorumları yapılmaktaydı. Derken bir akşam sosyal medya hesabı üzerinden istifasını duyurdu.

Üstelik o duyuru twitter üzerinden değil instagram üzerinden yapıldı. Çünkü Twitter hesapları kapatılmıştı. Kimse ne olduğuna anlam veremedi. Uzun süre ekranlar haber değeri taşımasına rağmen haber bile yapamadı.

2 Gün sonra anlaşıldı ki istifa doğruydu ve Albayrak görevi bırakmıştı. Yaşanan bu gelişmeler sonrası uzun bir süredir Berat Albayrak'ın nerede olduğu merak edilmekte. Ancak Albayrak'tan ne bir ses var ne bir görüntü. Buna rağmen iddialar ortalıkta dolaşmaya devam ediyor.

Bugün Sosyal medya sitelerine yeni bir iddia yansıdı. İddianın kaynağı ise TV5'te yayınlanan Hasan Basri Akdemir'in sorularını yanıtlayan ekonomist İbrahim Kahveci. Kahveci TV5 ekranında yaptığı açıklamada Berat Albayrak'ın yeni bir göreve hazırlandığını iddia etti.

Kahveci'nin iddiasına göre Berat Albayrak eski koltuğuna geri dönebilir. O koltuk Hazine ve Maliye Bakanlığı değil.

Daha önceden görev yapmış olduğu Enerji Bakanlığı...

Kahveci tarafından ortaya atılan bu iddia bir anda siyaset gündemine otururken geçtiğimiz günlerde de Fatih Altaylı tarafından yazılan bir yazıda Albayrak'ın artık siyaset düşünmediğine dair bilgiler yer almıştı.

Altaylı'nın iddiasına göre Albayrak siyaset düşünmüyor ve ticarete yönelmek istiyormuş. Hatta Boğazda bir ofis kiralayıp danışmanlık şirketi kuracakmış. Ama bu iddiada çok geç geçmeden bizzat Sabah grubu yazarları tarafından yalanlanmıştı.

Ortaya atılan son iddia için herhangi bir yalanlama aynı gruptan yapılacak mı yapılmayacak mı şimdilerde çok merak ediliyor.

Ama bilinen bir şey var ki ekonominin dümenine bir kez daha Berat Albayrak'ın geçirilmeyeceği...

İlgili Haberler