Ankara yine hareketli Abdullah Gül Siyasete geri dönüyor

Ankara yine hareketli Abdullah Gül Siyasete geri dönüyor

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül hakkında bomba bir iddia gündeme düştü! Haberin kaynağı Murat Sabuncu ne demek istedi? İşte o açıklamalar..

Gazeteci Murat Sabuncu'nun eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yapmış olduğu röportaj Ankara gündemine oturdu.

İddiaya göre Abdullah Gül yeniden siyasete dönebilir. Sabuncu böyle bir şey açıklamadı ancak yaptığı açıklamalar bunu ima eden türdendi.

Abdullah Gül AYM üyesinin Işıklar yanıyor mesajıyla ilgili değerlendirmede bulunup bunu çok üzücü olarak görüyorum açıklamasında bulunmuştu.

Bunun üzerine gazeteci Murat Sabuncu Abdullah Gül ile bir görüşme yaptı. Görüşmenin perde arkasını anlatan Murat Sabuncu şu bilgileri verdi..

İşte o röportajdan önemli detaylar..

“Anayasa Mahkemeleri tartışmaları başladığı andan itibaren ofisiyle bağlantıya geçtim ve kendisiyle görüşmek istediğimi belirttim. Görevinden ayrılan Cumhurbaşkanları için özel ofis kuruluyor. Maslak’ta bir kasırda. Pandemi öncesinde gittiğimde daha yoğun bir ziyaretçi trafiği vardı ama pandemi sebebiyle herkes biraz daha farklı bir şekilde önlem almaya çalışıyor. Abdullah Gül de daha az yüz yüze görüşme yapıyor diye konuşan Murat Sabuncu Ankara gündemini hareketlendiren o açıklamayı yaptı ve Gül'ün siyasi ekibinden bahsetti... 

Benim gözlemim siyaseti yakından izliyor diyen Sabuncu şunları ifade etti:

 Kendisini sürekli besleyen bir danışman ekibi de var. Ben ilk defa çalışma odasında söyleşimi gerçekleştirdim. Demirel’in çalışma ofisindeki kitaplar gibi yine kitapların ağırlıkta olduğu bir ofis. Pek çok kitap ile yerli-yabancı gazeteler vardı masasının üzerinde. Sürekli olarak okuma faaliyeti içinde. Yoğun bir çalışma temposunun olduğunu gördüm"

Abdullah Gül'ün Deva Partisini desteklediği biliniyor. Bu açıklamanın ardından Abdullah Gül Deva Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı olabilir yorumları gündeme geldi. Seçimi kazanması durumunda ise Ali Babacan Başbakan olacak senaryoları dillendirilmeye başlandı.

Muhalefet Gül'ün adaylığına sıcak bakar mı bakmaz mı bilinmez ama CHP kitlesinin tümden karşı çıktığı bir gerçek..