Ankara'yı gerecek olay iddia Bahçeli AKP'yi karıştırmak için bu adımı attı!

Ankara'yı gerecek olay iddia Bahçeli AKP'yi karıştırmak için bu adımı attı!

Gelecek Partisi ile MHP arasındaki gerilimi tırmandıracak açıklama. Bahçeli ve AKP'ye yönelik son iddia gündem olacak türden

AKP'den ayrılarak yeni parti kuran Ahmet Davutoğlu bilindiği gibi MHP'lilerin hedefindeki bir isim. MHP Gerek Deva Partisi gerekse Gelecek Partisi için oldukça sert sözler sarfetmekte.

Hal böyle olunca bu yeni iki partide her fırsatta MHP'ye yüklenmekte.

MHP ile Gelecek Partisi arasında gerilimi tırmandıracak son açıklama ise Partinin Genel Başkan yardımcısı olan Ayhan Sefer Üstün'den geldi.

Ayhan Sefer Üstün'ün iddiası Ankara gündemine bomba gibi düştü..

İDAM geri dönsün çıkışının altında ne yatıyor? TV5 Ekranında kavga çıkaracak sözler:

TV5’te Muhammed Vefa ve Bünyamin Güler’in sunduğu Ankara Bürosu’na konuk olan Üstün, "İdam cezasını ifade edenleri; Bahçeli'yi, Erdoğan'ı, Şentop'u inandırıcı bulmuyorum.

Yapmayacakları, yapamayacakları, yapılmaması gereken bir şeyi söylüyorlar. Meclis'in Erdoğan'ın parmağının ucunda olduğunu, onun bir işaretiyle Meclis'in bu kararı alacağını herkes biliyor… Yargıya güven yüzde 20'lere düşmüş. Bu ortamda mı idam yargılaması yapılacak? Yarın idam cezasının önü açılırsa belki de ilk muhatap olacak insan onlar olabilirler. Bu kötülüğü kendilerine de, ülkeye de, Türk demokrasisine de yapmasınlar derim… İdamı telaffuz eden siyasetçi, aslında siyasilere idam sehpası kuruyor. Çok açık konuşuyorum” 

"BAHÇELİ AKP'Yİ KARIŞTIRIYOR"

İdam meselesiyle ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin AKP’nin içini karıştırmak istediğini söyleyen Üstün, “Devlet Bahçeli’nin idam meselesinin idam meselesini ortaya atması hem Erdoğan’ı sıkıştırmak hem de AK Parti’nin içine bir el bombası atmak adına bunu yapıyor. Çünkü cümlelerine baktığımızda, ‘Süleyman Soylu’yu terörle mücadelede desteklemek adına bunu önerdim’ diyor. Süleyman Soylu ile veliaht olarak gösterilen kişi arasındaki çekişmeyi sağır sultan duydu. Dolayısıyla AK Parti’yi karıştırmak ve Cumhurbaşkanını sıkıştırmak için atılan bir adım olarak görüyorum. Bahçeli, adeta bir taşla kuş sürüsü vurmak istiyor” dedi.