Anne Sütü Yetersizliğine İyi Gelecek Besinler! Sadece bir tutamı kaynatılıp içilirse

Anne Sütü Yetersizliğine İyi Gelecek Besinler! Sadece bir tutamı kaynatılıp içilirse

Anne sütü bebeklerin gelişimi için önem taşır. Bazı besin grupları ve bitkiler anne sütünü artırmaktadır. İşte Anne sütünü artıran o besinler

Bazı annelerimizde, genetik veya farklı etkenlerden dolayı süt yetersizliği olabiliyor. Bu durum çoğu anne için üzücü bir durum olabilir ancak beslenmeye dikkat ederek ve gerekli bitkileri tüketerek bu sorunun üstesinden gelebiliriz. Tabii ki burada ilk yöntem bir uzmana danışmak olacaktır. Fakat, kişi eğer ister ise aşağıda belirtilen şifalı bitkilerden de faydalanabilir.

 

Rezene

 

Annelerin sütü için gerekli olan prolaktin ve östrojen üretimini etkileyerek annelerin süt salınımının artmasına fayda sağlar. Tüketimi için ise bir günde 2 çay kaşığı miktarında demlenerek 2 tane fincan şeklinde tüketilebilir. Ancak, gerekli olandan fazla alınması durumunda, annenin iştah artışına sebebiyet vererek kilo almasına da neden olabilir.

 

Kimyon

 

Bu ürün anneye güç katarak süt üretiminde etki gösterir. Ayrıca, içerisinde bulunun demir ile de bu ihtiyacın giderilmesinde rol oynar. Tüketimi için de çay veya baharat olarak tüketilebilir.

 

Çörek Otu

 

İçerisinde bol miktarda bakır ve kalsiyum bulunur ve annenin süt üretimini arttırır. Tüketimi aşamasında da yemeklerde ve çekilip bal ile karıştırılarak tüketilebilir.

Yapılan araştırmalarda ayrıca incirin anne sütünü artırıcı özelliği tespit edilmiştir. Öte yandan yenilen soğanın da anne sütünü artırıcı özellikleri bulunmaktadır. Bu yüzden mutlaka soğan ve incir gibi besinler anne sütünü artırmak amaçlı tüketilmelidir.