Apple İstanbul'dan Sonra O İlde De Mağaza Açacak! Apple'dan Şaşırtan Türkiye Hamleleri

Apple İstanbul'dan Sonra O İlde De Mağaza Açacak! Apple'dan Şaşırtan Türkiye Hamleleri

Apple o ilde de mağaza açabilir. Türkiye'yi şaşırtan karar! Apple Tütkiye'de açacağı mağazaları için bakın hangi alanda çalışanlar arıyor? Apple'dan Türkiye hamlesi! Resmen o ilden eleman arayacak!

Amerikan teknoloji devi Apple, Türkiye'deki mağaza sayılarını arttırmaya hazırlanıyor. Apple'ın Türkiye'de çok fazla kullanıcısı olmasına rağmen firmanın sadece iki adet mağazası bulunuyordu. Apple bunun sayısını arttırmaya hazırlanırken LinkedIn'de bir ilan yayınladı. Bu ilanda İstanbul'daki yeni mağaza için elemanlar aranırken bir ilan da Malatya için açıldı. Teoriler ise ilanın teknik bir hata nedeniyle Malatya'yı gösterdiği yönünde. 

İstanbul'da hem Ortadoğu'nun hem de Avrupa'nın en büyük Apple mağazasının açılması planlanıyor. Söz konusu mağaza içini iş ilanları da yayınlanmaya başladı. Henüz resmi bir açılış tarihi bilgisi sızmış olmasa da, LinkedIn isimli sosyal mecra üzerinden şirket ilanlar yayınlamaya başladı bile. Ancak yeni ilanlar için konum olarak "Malatya" gösterilmesi kafaları karıştırdı.

Malatya'da 11 personel

Toplamda 24 adet ilan paylaşan Apple'ın 13 ilanı İstanbul konumunda görünüyor. Ancak şirketin diğer 11 ilanı ise lokasyon olarak Malatya'yı gösteriyor. Bunun bir hata mı yoksa gerçekten Malatya'da bir Apple mağazası mı açılacağı ihtimali kafalarda epey bir soru işareti yarattı.

Hata kaynaklı olabilir

Webtekno'dan Nagehan Çavuş'un aktardığına göre, ilan konumlarının Malatya olarak gösterilme sebebinin LinkedIn'de konum servisleri kaynaklı bir sorun sebebiyle olabileceği düşünüldü. Fakat 24 ilan aynı saatler içerisinde yayınlandığı için gerçekten de Malatya için yayınlanmış ilanlar olabileceği ihtimalini arttırıyor. Buna 

Peki Malatya'da bir mağaza açılacaksa Apple tam olarak ne yapmayı planlıyor? İstanbul'da farklı Malatya'da farklı bir mağaza mı açacak? Yoksa Apple, sadece Malatya'da yeni bir mağaza açacak ve İstanbul'daki mağazalarına ise yeni elemanlar arıyor olabilir mi?

Apple hangi pozisyonlarda eleman arıyor?

Bakıldığında yayınlanan ilanların bazı pozisyonlar; kurumsal müşteri eksperi, operasyon eksperi,  bilirkişi aranıyor. Ayrıca Apple Mağazasında çalışacak mağaza lideri, teknik uzman, kıdemli müdür ve bir müdür arandığı görüldü.