Araç sahipleri dikkat. Elinizi çabuk tutun fiyatlar değişebilir herkes almaya başladı

Bahar aylarının gitmesiyle birlikte kar yağışının da artık ülkemizde iyiden iyiye kendisini gösterdiği bugünlerde oto lastikçilerde kar lastiği mesaisi başladı.

Araç sahipleri dikkat. Elinizi çabuk tutun fiyatlar değişebilir herkes almaya başladı
Yayınlanma Tarihi : 21 Kasım 2020 15:38

Ardahan’da başlayan kar yağışı sonrasında araç sahipleri soluğunu oto lastikçilerde aldı. Araç lastiklerini değiştirmek isteyen kişilerin taleplerinden dolayı, oto lastikçilerde yoğun mesai yaşanıyor. Türkiye genelinde kış lastiği takma zorunluluğu 1 aralık itibari ile yürürlüğe girecek.

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamada, kış lastiklerinin değişimi için illaki kar yağışının beklenilmemesi gerektiğine dikkat çekerek, yol güvenliği bakımından hayati bir önemi lastiklerin taşıdığı belirtildi.

Ardahan’da oto lastikçiler ve oto bakım uzmanlarının zorunlu kış lastiği uygulaması başlayacak olduğunu hatırlatarak çok fazla gecikmeden lastiklerin tedarik edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Oto lastiklerin satışı ve değişim işinde çalışan Sinan Lale, artık vatandaşlarda kar lastiği takma bilincinin yerleşmiş olduğuna dikkat çekerek, ‘’Vatandaşlarda artık kış lastiğinin takma bilinci oluşmuş durumda. Ticari ya da binek şekilde bir ayrıma gidilmeksizin her vatandaş lastiklerini değiştirmeyi tercih ediyor. Satışlarımız yoğun bir halde sürüyor.

Bir yandan sıfır lastik satışı yaparken diğer yandan da yazlık lastiklerin değişimini gerçekleştiriyoruz. An itibariyle ortalama olarak 30-35 adet civarında bir lastik değişimi yapmaktayız. Yoğunluk çok fazla hale gelmesinden dolayı kimi zamanlar yetişemez bir hale geliyoruz. Ekibimizde toplam 5 çalışma arkadaşımız var.

Kış süresince de bu yoğunluk hiç durmadan devam edecek gibi duruyor. Şuanda kış mevsiminin başlarında olsak da, hafif şekilde yağan kar sonrasında işlerin artmasına neden oldu. Lastik değişim ücreti olarak 60 TL talep ediyoruz.

Şuanda işlerimiz oldukça iyi gitmekte. Kış lastiğinin hayat kurtardığını unutmamak gerekir. Malum önümüzde uzun bir kış dönemi bizi bekliyor. Şimdiden lastiklerini herkes değişime giderek herhangi bir kazaya neden olmamalıdır ‘’ dedi.

Sinan Lale, kış lastiklerinin daha fazla yol tutması ve daha kısa fren mesafesini sağlamasıyla kazaların büyük bir ölçüde azalttığını böylelikle hayat kurtardığının önemimi vurgularken, ‘’Kış koşullarında gerekli önlemlerin alınmaması halinde trafikte risk artacaktır. Kış aylarının koşullarına göre karlı ve buzlu yollara göre özel şekilde hazırlanmış kış lastikleri daha çok yol tutması ve daha kısan mesafesi ile güvenliği sağlamaktadır’’ dedi.

ULUSALPOST.COM - AKTİF LİNK VERİLMEDEN ALINTI YAPILAMAZ..