Araç Sahiplerini İlgilendiren Değişiklik Resmen Başladı

Akaryakıt sektöründe uygulanan tavan fiyat uygulaması sona erecek. Araç sahipleri yeni fiyatların ne olacağını merakla bekliyor.

Araç Sahiplerini İlgilendiren Değişiklik Resmen Başladı
Yayınlanma Tarihi : 17 Mayıs 2021 17:38

Araç sahiplerini ilgilendiren haber Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan geldi. Uzun süredir akaryakıt sektöründe uygulanan tavan fiyat politikası sona erecek.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) kararıyla akaryakıt sektöründe 2 aydır sürdürülen tavan fiyat uygulaması yarın gece sona erecek.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Enerji ve Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) akaryakıt dağıtım şirketlerinin fiyatlarda gizli zam yaptığını tespit etmesinin ardından 18 Mart'ta yürürlüğe giren tavan fiyat uygulaması, 19 Mayıs saat 00.00 itibarıyla sonlandırılacak ve fiyatlar uygulama öncesinde olduğu gibi serbest piyasa koşullarında belirlenecek.

Güncel tavan fiyat tablosuna göre, İstanbul Avrupa Yakası'nda benzinin litre fiyatı en yüksek 7,07 lira, motorinin litre fiyatı 6,43 lira, Anadolu Yakası'nda ise benzinin litresi en yüksek 7,09 lira, motorinin ise 6,45 lira olmuştu. Ankara'da benzinin litresi 7,15 lira, motorinin litresi 6,51 lira olarak belirlenirken, İzmir'de benzinin litresi en yüksek 7,16 lira, motorinin litresi ise 6,52 lira olmuştu.