Araç satın almak isteyenleri ilgilendiren gelişme fiyatlar ne zaman düşecek belli oldu

Araç satın almak isteyenleri ilgilendiren gelişme fiyatlar ne zaman düşecek belli oldu

Artan otomobil fiyatları vatandaşları zor duruma soktu ellerindeki birikimle daha önce araba satın almak isteyen vatandaşlar fiyatlar uçuşa geçince araba alma hayallerini ertelediler. Peki fiyatlar ne zaman düşer?

Günümüzde sıfır araç almayı bir kenara bırakın ikinci el otomobil almak bile zorlamış durumda. Vatandaşlar özellikle pandemi nedeniyle bir çok istekleri olduğu gibi araba alma hayallerini de ertelediler.

Fiyatlar öylesine artışa geçti ki ikinci el araç bulmak bile zor hale geldi. 

Aslında ikinci el araç çok ama uygun fiyata araç yok diyen vatandaşlar fiyatların düşeceği günü merakla bekliyor. Herkesin en büyük endişesi ise ya fiyatlar daha da artarsa?

Araç fiyatlarındaki yükselişin nedeni üretimin düşmesi ve doların değer kazanması gösteriliyor.

TL'deki büyük değer kaybı araç fiyatlarının artmasına neden oldu. Salgın döneminde ise tüm dünya durma noktasına gelince araç üretimi ve sınırların kapanmasıyla fiyatlar tavan yaptı.

Salgın döneminde sıfır araç bulmak zorlaşınca ikinci ele yönelen vatandaş sayısı arttı. Böylelikle fiyatların ve kredi faiz oranlarının yükselişi vatandaşları olumsuz etkiledi.

Vatandaşların araç alması için kredi faiz oranları düşürüldü.. Ancak yine de araç fiyatlarında bir düşüş gerçekleşmedi

Fiyatlar sadece arabalarda artmadı . Satılık araçların fiyatı artarken kiralık araç hizmetlerinin de fiyatlarının arttığı görüldü.. 

Herkes araç fiyatlarının azalmasını beklerken pandeminin devam etmesi nedeniyle fiyatlarda bir düşüş beklenmiyor. Hatta kasım ayına kadar artışın süreceğini belirten çok sayıda uzman vatandaşların bir süre daha otomobil almak için beklemesi gerektiği konusunda uyarılarda bulunmaktalar