Araç Sahiplerine Ödeme yapılacağı duyuruldu - Sizin de adınıza olabilir

Araç Sahiplerine Ödeme yapılacağı duyuruldu - Sizin de adınıza olabilir

Araç sahiplerini sevindiren bir gelişme eğer sizin de aracınız hasar gördüyse ödeme alabilirsiniz

Binlerce araç sahibini ilgilendiren bir haber var. Arabası olanların bir çoğu bunlardan habersiz. Aracına bir hasar olduğunda ya gidiyor kendisi yaptırıyor yada kim bilir ne zaman alırım endişesiyle hakkı olan ödemeleri istemiyor.

Peki aracı hasar görenler ödeme alacak ama kimler yararlanabilecek. Araç sahiplerinin merak ettiği konunun ayrıntılarını Hürriyet yazarı açıklamış

Aracı doludan hasar görenlerin yararlanabileceği ödemeyle ilgili bilgiler detaylı bir şekilde anlatılarak araç sahiplerinin kafalarındaki bütün sorulara cevap verilmiş

İşte o yazının özet hali:

Hürriyet gazetesinden Noyan Doğan Ödeme hakkında bilgi verirken kimlerin yararlanacağını anlatıyor.

Nasıl ki, çarpma, çalınma, yanma gibi aracınıza gelecek zararlar kaskodan ödeniyorsa, dolunun neden olduğu hasarı da kasko karşılar.

 Trafik sigortası, trafikte, üçüncü kişilere vereceğiniz maddi ve bedeni zararları; kasko ise sadece kendi aracınıza gelecek zararı karşılar. Hal böyle olunca trafik sigortası dolu, sel gibi afet hasarlarını karşılamaz. O yüzden, geçen hafta yaşanan doluda, aracı zarar görüp de kaskosu olmayanlar, trafik sigortası için sigorta şirketlerine boşa başvurmasın.

Trafik Sigortası yaptırdığınız yerle iletişime geçerek eğer aracınız doludan hasar gördüyse sigortanızın karşılayıp karşılamadığını detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz! İlgili yazarın yazısında yer alan detayları okumak için ise Hürriyet gazetesi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz..