ARALIK AYI GÖKYÜZÜ OLAYLARI VE BURÇ YORUMLARI

Yılın son ayına merhaba derken hepimize güzellikler getirmesini dileyerek yazıma başlamak istiyorum. Yılın son ayının gökyüzü olayları neler? Ay takvimi ve ayın burç geçişleri ne zaman ve hangi burçta olacak? Bu ay burçları neler bekliyor? Sorularının yanıtını sizler için vermeye çalışacağım.
ARALIK AYI GÖKYÜZÜ OLAYLARI NELER?
01 Aralık 2018 Merkür, Akrep burcuna saat 14:12 de geçiş yaparak geri hareketine devam edecek. Maddi konularda sıkıntılar, aksamalar görülebilir.

02 Aralık 2018 Venüs saat 20:02 de Akrep burcuna geçiş yapacak. Venüs Akrep burcunda zararlı olduğu için Venüsün temsil ettiği konularda problemler verecektir. Aşk, sevgi ve finansal konularda sıkıntılar gündeme gelecektir.

06 Aralık 2018 gece saat 00:22 gibi Merkür S (durağan) konumuna geçecek. Gezegenler S konumunda iyilik yapın. Bu süreçte yapacağınız iyilikler size daha çabuk dönecektir.

07 Aralık 2018 gece saat 00:22 civarında Merkür Akrep burcunda düz hareketine başlıyor. Yay burcunda yeni ay meydana gelecek.

13 Aralık 2018 saat 02:43 gibi Merkür yay burcuna geçiş yapacak. Merkür Yay burcunda zararlı konumdadır. Din, felsefe, yasalar, yargı gibi konular ön plana çıkar bu dönemde. İletişim kalitemize Merkür Yay burcunda iken dikkat etmeliyiz. Karşımızdaki insanlarla konuşurken konuşma tarzımıza ve üslubumuza dikkat etmeliyiz.

22 Aralık 2018 Güneş, Oğlak burcuna geçiş yapıyor. En uzun gece en kısa gün yaşanacak ve devam eden günler gündüzler uzamaya başlayacak. Kış Ayını başlatan öncü Oğlak burcuna Güneşin girmesiyle kış mevsimi başlamış olacak. Bu süre 21 Mart 2019 bahar ekinoksuna kadar sürecektir.
Yengeç burcunda yılın son dolunayı gerçekleşecek. Ayrıca Ay Betelgeuse kavuşumu olacak. Şansınızı deneyebilir dilek dileyebilirsiniz.

23 Aralık 2018 saat 16:00-19:30 arası Ay Sirius kavuşumu olacak. Dilek dileyebilirsiniz.

ARALIK AYI '' AY TAKVİMİ'' VE BURÇ GEÇİŞLERİ

 
7 Aralık tarihinde Ay, yeniay evresinde olacak. 15 Aralık tarihinde ilkdördün, 22 Aralık'ta dolunay ve 29 Aralık'ta son dördün evresinde olacaktır. 
 

01 Aralık 2018 Ay; Terazi burcunda
03 Aralık2018 Ay; Akrep burcunda
06 Aralık 2018 Ay; Yay burcunda
08 Aralık 2018 Ay; Oğlak burcunda
11 Aralık 2018 Ay; Kova burcunda
13 Aralık 2018 Ay; Balık burcunda
16 Aralık 2018 Ay; Koç burcunda
18 Aralık 2018 Ay; Boğa burcunda
20 Aralık 2018 Ay; İkizler burcunda
22 Aralık 2018 Ay; Yengeç burcunda
24 Aralık 2018 Ay; Aslan burcunda
26 Aralık 2018 Ay; Başak burcunda
29 Aralık 2018 Ay; Terazi burcunda
31 Aralık 2018 Ay; Akrep burcunda

ARALIK AYI BURÇ YORUMLARI

 

KOÇ BURCU
İletişim şeklinize dikkat ediniz. Ben bilirim şeklindeki üslubunuz ani tartışmalara sebebiyet verebilir. Partnerinizle ilişkilerinizde iletişim problemleri yaşayıp ani bir ayrılık yaşayabilirsiniz. Aldatılmalara karşı dikkatli olunuz. Duygusal yani keyfi yapılacak harcamalardan uzak durunuz. Bütçenizin kontrolünü daima yapınız. Venüs Akrep burcuna geçince sıkıntılar oluşabilir. Sağlığınıza yeni ayla beraber dikkat ediniz. Beklenmedik seyahatlere çıkabilirsiniz.

 

BOĞA BURCU
Bağırsaklar, sindirim sistemi, böbrek ve bel bölgenize dikkat ediniz. Sağlığınızla ilgili kontrolleri ihmal etmeyiniz. Maddi konularda son derece dikkatli olmalısınız. Aldatılabilirsiniz, dolandırılabilirsiniz. İkili ilişkilerde aldatılabilirsiniz. Sözlerinize dikkat ediniz. Maddi konularda başkalarından destek alabilirsiniz. Yeni ay ile birlikte finansal durumunuza yakınlarınızdan destek bulabilirsiniz. 

 
 


 İKİZLER BURCU
Maddi konularda başkalarından gelen kaynaklarda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Daha az ya da hiç gelmeyebilir. Maddi konularda çok dikkatli harcama yapmalısınız. Üreme organlarıyla ilgili rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili iş ortamında imzalanacak anlaşmaları dikkatlice okumadan imzalamayınız. Yeni ay ilişkiler ve ortaklıklar alanındaki gelişmeleri tetikleyecektir.

 YENGEÇ BURCU
Aile içinde dengeyi bulmalısınız. Tüm sorumlulukları üstünüze almaktan kaçının. Sosyal çevrenizde ben biliyorum, benim dediğim olacak şeklinde hareket ederseniz arkadaşlarınızı kaybedebilirsiniz. Kalça ve bacaklarınızda ağrılar artabilir. İş hayatınızda problem yaşayabilirsiniz. Dikkatli olunuz. Yeni ayla birlikte iş ortamı ve sağlıkla ilgili konular gündeme gelebilir.


 

 ASLAN BURCU
Sağlığınıza dikkat ediniz. Dizlerde ağrı olabilir. İskelet sisteminizde kırıklar olabilir. Geçmişte yaşadığınız bir hastalık gündeme gelebilir. Çıkmak istediğiniz bir seyahat ya da eğitiminizle alakalı problemler çıkabilir. Eşinizle iletişim problemleri yaşayabilirsiniz. Bu dönemde hobilerinizle, sanatla uğraşabilirsiniz. Tartışmalardan uzak durunuz. Yeni ay la beraber hobilerinizle ilgili kurslara katılabilirsiniz.


 

BAŞAK BURCU
Duygusal harcamalardan uzak durunuz artık maddi kaynaklarınızı dengeli kullanmalısınız. Yakın çevrenizle maddi konular gündeme gelebilir. Aile içi iletişim kalitenize özen gösterin. Tartışmalardan uzak durunuz. Çocuğu olanlar çocuklarına dikkat etmeli. Sağlık problemleri yaşayabilirler. İkili ilişkilerde, ortaklıklarında aldatılmalara karşı dikkatli olmalısınız. Yeni ay aile ile ilgili konuları gündeme getirecek.


 

 TERAZİ BURCU
Maddi konularda harcamalarınızı dengeli yapmalısınız. Yakın çevrenizle iletişim problemleri yaşayabilirsiniz. Aile içi sıkıntılar problemler gündeme gelecek. Sağlığınıza dikkat ediniz. Kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. İkili ilişkilerde aldanma ve aldatılmalara karşı dikkatli olunuz. Yeni ay ile birlikte yakın çevrenize kısa kısa seyahatler düzenleyebilirsiniz.

 

 AKREP BURCU
Maddi kaynaklarla ilgili girişimlerde çok dikkatli olmalısınız. Çalışma ortamından ayrılma ani değişim yaşayabilirsiniz. İkili ilişkilerde dengeyi korumaya çalışın. Sinir sistemi rahatsızlıkları yaşayabilirsiniz. Dikkatli olunuz. Yakın çevrenizle ilgili sıkıntılar, kısıtlanmalar ve sağlık sorunları gündeme gelebilir. Yeni ay finansal kaynaklarınızı etkileyecektir.

 

YAY BURCU
Sürekli bir iletişim içerisinde olmak isteyeceksiniz. Yalnız sözlerinize dikkat ediniz, yanlış anlaşılmalara sebep olabilirsiniz. Maddi kaynaklarınızda azalma ve problemler yaşayabilirsiniz. Ani beklemediğiniz bir borç karşınıza çıkabilir. Yakın çevreniz kardeşlerinizle ilgili hayal kırıklıkları yaşayabilir, aldatıldığınızı öğrenebilirsiniz. Yeni ay sizin davranış ve karakteriniz de değişimler yaşatırken bunu ikili ilişkilere yansıtma şekliniz üzerine değişime sebep olacak.
 

 OĞLAK BURCU
Kendinizi ifade etmekte güçlük yaşayacaksınız. Bu ay kendinizi değiştirip dönüştüreceksiniz. Hayata bakış acınız değişecek. Maddi konularda yapacağınız gerek harcamalar gerekse yatırımlarda önünüzü göremeyebilir sıkıntılar yaşayabilirsiniz dikkatli olunuz. Yakın çevrenizdeki insanlara dikkat etmenizde yarar var. Aldatıldığınızı öğrenebilirsiniz. Aile ilişkilerinizde ev- iş dengesini sağlamalısınız. Sinir sistemiyle ilgili hastalıklara dikkat ediniz. Yeni ay sağlıkla ilgili hastane kontrollerini gündeme getirecektir.
 

 KOVA BURCU
Enerjinizi boşa harcayabilirsiniz. Aldatılabilir, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Maddi konularda dolandırılmalara karşı dikkatli olmalısınız. Yakın çevrenizdeki insanlarla iletişim problemleri yaşayabilir duygusal yaralanabilirsiniz. Psikolojinize ve fiziksel sağlığınıza dikkat ediniz. Kariyerinizle ilgili girişimlerden olumlu sonuç alabilirsiniz. Yeni ayla birlikte daha sosyal olacaksınız.

BALIK BURCU
Aile içinde kendinizi ortaya koymakta zorlanacaksınız. Aldanma ve aldatılma riskleriniz var. Duygusal olarak yaralanabilirsiniz. Finansal harcamalarınıza dikkat etmelisiniz kontrollü harcama yapmalısınız. Sağlığınıza çok dikkat edin. Meyve sebze yemeyi ihmal etmeyin. İkili ilişkilerle ilgili problemler sizi bekliyor. Temkinli olun ortaklık yaptığınız (iş- eş)  kişilerle ilgili ani beklenmedik bir aldatılma yaşayabilirsiniz. Yeni ay eğitim ve seyahatlerle ilgili konuları gündeme getirecek.


SİTESİ: https://karmastrologemel.blogspot.com/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/astrologemelacikel/
TWİTTER: https://twitter.com/emel_acikel
İNSTAGRAM: https://www.instagram.com/karmaastrologemelacikel/

Önceki ve Sonraki Yazılar