Araştırma : Hamburger ve Patates yiyenlere kötü haber geldi! Bakın Bu İki Yiyecek Ne Yapıyor vücuda

Bazı yiyecekler sağlığımıza gerçekten zarar verebiliyor. Onları çok seviyor olabilir. Özellikle Patates kızartması ve hamburger.. Bu iki yiyecek son zamanlarda vazgeçilmezlerden. Ancak vücuda etkileri araştırıldı

Araştırma : Hamburger ve Patates yiyenlere kötü haber geldi! Bakın Bu İki Yiyecek Ne Yapıyor vücuda
Yayınlanma Tarihi : 27 Mart 2021 11:00

Patates ve Hamburger şimdilerde bir çok gencin vazgeçilmezi. Adım başı her yere açıldılar. Pek iyi bir şeymiş gibi üstelik evde yapmaya çalışanlar bile var

Mis gibi kuru fasulyemize ne olduysa sanki? Ama dinleyen var mı? Yok işte.. Tüm ısrarlara rağmen tüketiyorlar.

Üstelik bir çok yerde zararlı olduğu dile getiriliyor olmasına rağmen..

Yapılan bir araştırma ise ezberleri bozacak türden oldu...

Dikkate alırsınız almazsınız bilemeyiz ama paylaşıyoruz

Kanada Montreal Üniversitesi tarafından yapılan araştırma, yoğun miktarda doymuş yağ bulunan hamburger ve patates kızartması gibi hazır yiyeceklerin beyinde uyuşturucu etki yaptığını ortaya koydu.
Kanada'da bulunan Montreal Üniversitesi tarafından yapılan araştırma, hazır yiyeceklerin bağımlılık yaptığını gözler önüne serdi.

Uzmanlar, hamburger patates gibi hazır yiyeceklerin yoğun miktarda içerdiği doymuş yağ nedeniyle beyinde uyuşturucu maddelere benzer etkilerin gözlemlendiğini açıkladı. Hamburgeri yemek isteyen kişinin devamlı olarak hamburger tüketmek istediğini kaydeden uzmanlar, kişilerin yediklerini yeterli bulmayarak yemeye devam etmek istediğini kaydetti.

Fast food denilen hazır gıdaları tüketenlerin sayısının her geçen gün arttığını belirten uzmanlar, kişilerde doyumsuzluk oluşturarak aşırı kilo alınmasına sebep olduğunu ve kalp damar, tansiyon hastalıklarına da zemin hazırladığını vurguladı. Uzmanlar, hamburger, köri salam ve patates kızartmasının insan beyninde A sınıfı olarak belirtilen eroin, kokain ve uyuşturucu haplar yaptığı gibi beyinde etkiye neden olduğunu bu sebeple de çocukların ve gençlerin bağımlılık yapan gıdalardan uzak durmaları uyarısını yaptı. 

Kaynak : İHA

İlgili Haberler