Arda Turan Şimdi Yandı! TFF, Galatasaray Kararını Şimdi Açıkladı

Arda Turan Şimdi Yandı! TFF, Galatasaray Kararını Şimdi Açıkladı

TFF Tahkim Kurulu, Galatasaray ve Arda Turan hakkında kararını verdi. Arda Turan'ın davranışları yine olay oldu.

Galatasaraylı futbolcu Arda Turan'a verilen 2 maç men cezası, TFF Tahkim Kurulu tarafından onaylandı.

Geçtiğimiz günlerde Süper Lig'de oynanan Fenerbahçe-Galatasaray maçı ardından sarı-kırmızılı takımın formasını giyen Arda Turan'ın soyunma odasındaki davranışları olay olmuş, 2 maç men cezası almıştı. Galatasaray Kulübü, futbolcusuna verilen ceza için itiraz etse de bir şeye yaramadı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yaptığı açıklamada, Galatasaraylı futbolcu Arda Turan için yapılan itirazın reddedildiğini ve cezanın onandığını duyurdu. 

TFF tarafından yapılan açıklamada, "Galatasaray futbolcusu Arda Turan ile ilgili PFDK'nın 10.02.2021 tarihli E.2020-2021/659 - K.2020-2021/830 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde; - Galatasaray futbolcusu Arda Turan'nın, hakareti nedeniyle FDT'nin 41/1-a ve 35/4 maddeleri uyarınca 2 resmi müsabakadan men ve 13.000,00 TL para cezası ile cezalandırılmasında, sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile, karar verilmiştir." ifadeleri yer aldı.

Kaynak:Haber Kaynağı