• BIST 95.182
  • Altın 265,002
  • Dolar 5,8080
  • Euro 6,6160
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 22 °C
  • İzmir 30 °C

Arifiye’de ‘Çanakkale Şehitleri’ İçin Mevlid Okutuldu

Arifiye’de ‘Çanakkale Şehitleri’ İçin Mevlid Okutuldu
Arifiye Belediyesinin desteği ile, Hanlı Merkez Mahalle Muhtarı ve Arifiye Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Kaymakçı tarafından, Arifiye Hanlı Merkez Camiinde...

Arifiye'de "Çanakkale Şehitlerinin" ruhuna mevlid okutuldu.

Arifiye Belediyesinin desteği ile, Hanlı Merkez Mahalle Muhtarı ve Arifiye Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Kaymakçı tarafından, Arifiye Hanlı Merkez Camiinde "Çanakkale Şehitlerinin" ruhuna mevlid okutuldu. Akşam namazı ile yatsı namazı arasında Hanlı Merkez Camiinde Fatih Şerif Camii İmam Hatibi İsmail Çelik ve Arifiye Merkez Camii İmam Hatibi İsmail Yayla, "Çanakkale Şehitleri" başta olmak üzere "15 Temmuz ve tüm Aziz Şehitlerimizin" ruhuna mevlid-i şerif ve Kur'an-ı Kerim okudu.

Arifiye İlçe Müftüsü Mehmet Türkoğlu cemaate verdiği vaazında, "Allah'u Teala (c.c) Bakara Suresinin 154'ncü ayet-i kerimesinde; Allah yolunda öldürülenlere (Şehitlere), ölü demeyin, bilakis O'nlar diridirler. Ancak siz anlamazsınız buyurmuştur. Şehit, Allah'u Tealanın huzuruna çıktığında ki kendisine Peygamberlikten sonraki en yüce makam verilmiştir. Kendisine nimetler, izzet ve ikram sunulduğunda, tekrar Dünya'ya dönüp on kere, yüz kere, bin kere şehit olup, mertebesini yükseltmeyi diler. Bu Aziz milletin evlatları daha 15'inde; zamanın büyük devletlerinin tam 63 parça savaş gemisi ile kurduğu büyük bir gücü, iman dolu göğsünü siper ederek büyük bir yenilgiye uğrattı. Siperler arasındaki mesafenin 8 metreye kadar düştüğü, adeta mahşer yeri gibi şiddetli çarpışmaların yaşandığı, bir öndeki siperdeki arkadaşlarının hepsinin şehit olduğunu göre göre, az sonra kendisinin de şehit olacağını bile bile, hiç tereddüt etmeden ölüme gittiler. İşte Çanakkale, böyle bir ruhla, böyle bir mücadele ile kazanıldı. Yine 15 Temmuz 2016'da yaşadığımız hain darbe girişiminde, hiç düşünmeden tankların önüne yattı, Uçaklardan, helikopterlerden açılan ateşe göğsünü siper edip, bu cennet vatanı hainlerin eline bırakmadı, bırakmayacak. İşte batı dünyasının anlayamadığı, "Vatan, Millet, Bayrak ve din sevgisi" ile İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un ancak Bedrin aslanları bu kadar şanlı idi şeklide tarif ettiği aziz şehitlerimiz sayesinde bu gün bu cennet vatanda, hür bir şekilde yaşayabiliyoruz. Allah'u teala bizleri Onların şefaatine nail eylesin, O'nlara layık torunlar olmayı nasibetsin. Bendeniz, ilçenize yeni atanan Müftünüz Mehmet Türkoğlu. İnşallah görev süremiz içinde siz değerli Arifiye'liere hizmet edeceğim. Allah (c.c) sizlere hakkıyla hizmet etmeyi nasip etsin" dedi.

Mevlid programına müteakip kılınan yatsı namazı sonrası, cemaate Arifiye Belediyesi tarafından yemek ikramı yapıldı.

Arifiye’de ‘Çanakkale Şehitleri’ İçin Mevlid Okutuldu

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim