Armağan Çağlayan'a Konuk Olan Erdal Özyağcılar İtiraflarıyla Herkesi Ağlattı

Armağan Çağlayan'a Konuk Olan Erdal Özyağcılar İtiraflarıyla Herkesi Ağlattı

Ünlü oyuncu Erdal Özyağcılar, Armağan Çağlayan'ın sunuculuğunu üstlendiği "Dur Bi Dinle" programına konuk oldu. Ünlü oyuncu çocukluk hikayesini anlatınca tüm izleyicileri göz yaşlarına boğdu...

72 yaşındaki Bursalı oyuncu Erdal Özyağcılar, çocukluk hikayesini ilk kez paylaştı. Varlık içinde büyük bir yoklukla büyüdüğünü dile getiren Özyağcılar, küçükken ailesinin obeziteye yakalanmaması için kendisine yemek vermediğini anlattı. 

On üç yaşına kadar aç gezmiş

Özyağcılar, katıldığı programda çocukluğundan bahsetti. Ailesinin kendisine yemek vermemesinin nedeninin aslında kendisinin üzerine fazla titremelerinden kaynaklandığını açıkladı. Özyağcıların kendisinden öncesinde Mustafa adlı bir kardeşinin doğduğunu ancak fazla yemek yemesi nedeniyle öldüğünü söyledi. Özyağcıların on bir aylıkken vefat eden kardeşinin ölüm deneni fazla yemek yemiş olmasıydı. Ünlü oyuncu özellikle babaannesinin "yedirip çatlattık çocuğu" diyerek üzüldüğünü aktarırken vefat eden kardeşinden de bahsetti. Mavi gözlü ve çok güzel bir çocuk olan Mustafa fazla iştahlıymış. Bu nedenle de fazla yemek yemek isteyince aniden vefat eden kardeşinin bu durumu karşısında aile büyük bir travma yaşamış ve Erdal Özyağcılar doğduğunda da aynı şeyi yaşamamak için ailesi kendisine çok az yemek vermiş. Özyağcılar yaşadığı bu günlerin on üç yaşına değin devam ettiğini kaydederken, o güne kadar aç kaldığı için sürekli meyve ağaçlarında meyve yediğini hatta kiraz yemekten veca olduğunu da açıkladı.

Arkadaşı yerine sınava girdi

Özyağcılar, konservatuarda okuma isteğinin hep üstün geldiğini hatta ailesini memnun etmek için İstanbul Hukuk fakültesinde okurken bir taraftan da sınavlara hazırlandığını dile getirdi. Usta oyuncu, İstanbul Belediye Konservatuarı'nın sınavlarına arkadaşı İlhan Ongan'ın belgesi ile girdiğini dile getirdi. Son anda sınava girmekten vazgeçen Ongan'ın belgesi ile sınava katılan Özyağcılar, Konservatuara girmeye hak kazandı.

Özyağcılar kazandıktan sonrasında durumu hocası olan Yıldız Kenter'e açtı. Kenter ise bu sorunun çözümünü bir sene boyunca Özyağcılar'ın konuk oyuncu olarak eğitim almasında buldu. Sonraki sene sınava yeniden giren Özyağcılar'ın bu sınavdan geçeceğini belirten Kenter, Özyağcıların ikinci seviyeden başlayacağını da Özyağcılar'a garantiledi. Özyağcılar, Yıldız Kenter'in en büyük destekçisi olduğunu da dile getirdi.