Arsa almak isteyenleri uyardı! İnternetteki bu tuzağa dikkat edin... Dolandırıcılar buraya da el attı...

Arsa almak isteyenleri uyardı! İnternetteki bu tuzağa dikkat edin... Dolandırıcılar buraya da el attı...

Arsa alacaksanız bu hataya düşmeyin! Bakın nasıl bir dolandırıcılık dönüyor! Uzmanı uyardı, bu kişilere itibar etmeyin. Arsa alırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? İnternetten arsa satışında büyük tuzak!

Pandemi gayrimenkul alışkanlıklarını da oldukça etkiledi. Daha geniş ve kalabalıktan uzak alanlara yönelen insanlar, merkezlerden uzakta arsa satın alarak üstüne ev inşa etmeye yöneldi. Ancak bazı imar affı dedikoduları nedeniyle kaçak yapıya teşvik eden dolandırıcılara karşı Muğla Emlakçılar Odası Ar-Ge Komisyonu Sorumlusu Erkan Deniz hatırlattı: "Bakanlığın kesin uyarısı var..."

İtibar etmeyin!

Erkan Deniz, vatandaşları fırsatçılara karşı uyardı! Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tekrar imar barışı gelecek vaadi ile ellerindeki imarsız arsaları satmaya çalışanlara karşı uyarı yapan Deniz, birikiminizi kaybetmek istemiyorsanız kaçak yapıları teşvik edenlere itibar etmeyin dedi. 

Tarım arazisi imara açılmayacak...

Anadolu Ajans'a açıklamalarda bulunan Deniz, son dönemlerde salgın nedeniyle insanların tercihlerinin değiştiğini dile getirirken, araziye yapılan prefabrik yapılar ile imar affından yararlanma düşüncesinin doğru olmadığını dile getirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da özellikle belirttiği üzere tarım arazileri kesinlikle imara açılmayacak. Bu nedenle internet üzerinden araz satışı yapan dolandırıcılara karşı uyarılarda bulundu. 

Önce sorgulatın!

Alınan her arsa üstüne ev yapılamadığını belirten Deniz, ilk olarak arazinin mutlaka belediyelerin İmar ve Şehircilik Müdürlüklerinden imarını sorgulatmaları gerektiğini açıkladı. Deniz kaçak yapıyı işaret eden fırsatçılara itibar edilmemesinin altını çizerken, Bakanlığın imar affı ile ilgili herhangi bir süreçte bulunmadığını ortaya koydu. Deniz, Bodrum'da kaçak yapılaşmaya karşı ciddi bir duruş olduğunu hatırlattı. Belediye işleri ile uğraşmak istemeye fırsatçılara geçit verilmemesi gerektiğini dile getiren Deniz, arsa almadan mutlaka bir bilene danışılması gerekliliğini ifade etti.