Asgari Ücret 3100 TL OLDU! İLK müjdeyi açıklayan isim Başkan Mansur Yavaş oldu

Asgari Ücret 3100 TL OLDU! İLK müjdeyi açıklayan isim Başkan Mansur Yavaş oldu

Asgari ücret ne kadar olacak tartışmaları yaşanırken müjdeli haber Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan geldi..

Yaşanabilir  bir asgari ücret isteyen çalışanlar en az asgari ücretim 3000 lira olmasını istiyordu. Bu taleplere birileri sessiz kalsa da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sessiz kalmadı.

Çalışanları sevindiren müjdeyi duyurdu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediye bünyesinde çalışan personellerin en düşük maaşının 3100 TL olacağını ilan etti... 


Sevindirici haberi paylaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı açıklamada,"Yılbaşıyla birlikte belediyemizde görevli mesai arkadaşlarımızın maaşının en az 3100 TL olmasına karar verdik. Tüm çalışma arkadaşlarıma emekleri için teşekkür ediyor, aldığımız kararın şimdiden hayırlı olmasını diliyorum" açıklamasında bulundu.

Mansur Yavaş'ın bu açıklaması üzerine çok sayıda çalışan bütün ülke genelinde asgari ücretin 3100 lira olması gerektiğini dile getirdiler.

Asgari ücret ne kadar olacak Türkiye genelinde bilinmez ama Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş atmış olduğu bu adımla sokağın sesini dinlediğini bir kez daha herkese göstermiş oldu.

İşte Mansur Yavaş tarafından sosyal medyada paylaşılan o mesajın görüntüsü