Aşı Krizi Çıktı Aşı Olan Şahsın Ailesinden Suç Duyurusu Şoku

Aşı Krizi Çıktı Aşı Olan Şahsın Ailesinden Suç Duyurusu Şoku

Aşı krizi büyüyerek bir sorun haline gelmeye devam ediyor. Aile resmen suç duyurusunda bulundu. Koronavirüs nedeniyle dünya aşı yarışına girdi ancak sonuç hiç de tatmin edici olmadı. Aşı olan vatandaşın ailesi suç duyurusunda bulundu...

Koronavirüs'ün neden olduğu covid-19 hastalığı ile mücadelede en önemli adım olarak görülen aşılarda büyük kriz devam ediyor. Aşıların eşitsiz dağılımı sonrasında şimdi de Fransa'da geliştirilen Astra Zeneca aşısı hakkında korkunç bir gerçek ortaya çıktı. Aşıyı vurulan 63 yaşındaki Joal Crochet on bir gün sonrasında hayatını kaybetti. Astra Zeneca aşıları birden fazla ülkede durduruldu.

Altmış üç yaşındaki Joal Crochet, Astra Zeneca aşısı yaptırdıktan sonrasında eklemlerinde bazı ağrılar yaşadı. Ağrılar ile yan etkiler geçmedi ve on birinci günün sonunda Crochet vefat etti. Avrupa İlaç Ajansı da konu ile alakalı olarak yan etkiler ve aşı arasındaki bağlantı arasında bir açıklama yaptı. Açıklamaya göre söz konusu aşı kanda pıhtılaşmaya yol açıyor.

Aile suç duyurusunda bulundu

Kardeşinin açıklamalarına göre vefat eden Joal Crochet, aşı vurulduktan sonrasında fenalaştı. Joal Crochet'ın solunum yollarından etkilendiği öğrenilirken Crochet'ın kardeşi böbrek ve beyninde de pıhtılaşmalar olduğunu aktardı. Aile Joal Crochet'ın ölüm nedeninin ne olduğunu belirlemek için suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti. Çünkü aile kandaki pıhtılaşmanın nedeninin aşıdan kaynaklanabileceğini düşünüyordu.

Almanya aşıyı durdurdu

Olay sonucunda Almanya aşıyı durdurma kararı aldı. Sonrasında ise belli başlı Avrupa ülkeleri de durdurma kararını takip etti. Danimarka, Fransa, İrlanda ve Norveç’te de aşıyı durdururken aşının kanda pıhtılaşmaya neden olması ve sağlık sorunlarına yol açması nedeniyle durdurulma kararı alındı. Hatta aşının beyni de etkilediği açıklamalar arasında yer aldı.

Aşı yaptıranların otuzu pıhtılaşma nedeniyle öldü

Oxford Üniversitesi de çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar 18 milyondan fazla kişinin yeni tip koronavirüs aşısı vurulduğu, bu kişilerden otuzunun da kan pıhtısı nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi. Ölüm sebeplerinin hala aşıdan mı kaynaklandığı bilinmiyor ancak çalışmalar sürüyor.